19 באוקטובר 2012

הערכה: השוטר שנחשף בכלבוטק יסיים את תפקידו במשטרה


מאיר קנדרו. צילום מסך מתוך כלבוטק, ערוץ 2

גורמי משטרה העריכו הבוקר בשיחה עם "קריות באינטרנט" כי לא נותרה ברירה אלא להדיח את רב סמל מאיר קנדרו, ראש צוות באגף התשאול של משטרת זבולון, שנחשף בתכנית כלבוטק כשהוא נחלץ לעזרתו של חשוד בעוקץ ענק ומתנפל באיומים וקללות ללא כל סיבה על תחקירן כלבוטק. "הוא בייש את המשטרה כולה", אמר הגורם לקריות באינטרנט, "לא ייתכן ששוטר יגיע בניידת לעזור לחבר שלו ויתנהג בעצמו כמו אחרון העבריינים".

גם דף הפייסבוק הרשמי של המשטרה התמלא במאות הודעות הדורשות לפטר את קנדרו וחלקן אף קוראות להעמידו לדין פלילי בעקבות האיומים שהשמיע כלפי תחקירן כלבוטק.

קנדרו, תושב קרית אתא, נחשף אמש (חמישי) בתכנית כלבוטק כשהוא מגיע לעזרתו של אדם אשר חשוד בעוקץ ענק שהתקשר אליו לעזרה, מאיים ומתנהג בצורה תוקפנית כלפי תחקירן התכנית. באותן תמונות אומר החשוד בעוקץ, אחריו חיפש תחקירן כלבוטק, כי השוטר שזה עתה איים עליו הוא "חבר שלו כמו אח". קנדרו מוכר לרבים בקריות ושירת שנים רבות במשטרה. בין השאר צולם קנדרו אומר לתחקירן כלבוטק: "אם תבוא עוד פעם לקריה הזאת, אני אשבור לך את הרגליים והידיים … יא הומו, יא מזדיין בתחת, מי אתה בכלל?"

בתחילה נמסרה לתכנית "כלבוטק" תגובה לקונית מהמשטרה בה נאמר כי "דמויות חשודות סירבו להדהות" בפני קנדרו – למרות שבצילומים נראה בבירור כי לא היו דברים מעולם. בעקבות חשיפת התמונות, הוצפה הרשת ודף הפייסבוק של המשטרה בקריאות זועמות של גולשים שדורשים לפטר את קנדרו מהמשטרה.

רק מאוחר יותר הוציאה משטרת ישראל את רב סמל מאיר קנדרו מקרית אתא, שוטר באגף התשאול של משטרת זבולון, לחופשה כפויה לאלתר.

לאחר פרוץ הסערה התקשורתית, במשטרת ישראל פרסמו תגובה חדשה: "תגובת המשטרה לכתבה ששודרה הערב בתכנית כלבוטק ניתנה על בסיס שאילתא בכתב, מבלי שניתנה האפשרות לצפות מראש בחומרים. לאחר צפייה בכתבה במלואה, אנו מבקשים להבהיר כי מדובר בהתנהגות גסה ומבזה של השוטר שאין לה מקום במשטרת ישראל. לאור זאת הורה ראש אגף משאבי אנוש, ניצב ירון בארי, להוציא את השוטר לחופשה כפויה לאלתר, עד לסיום הבדיקה בעניין".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל