22 באוקטובר 2012

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

עוקף קריות: הקלה בדרך – גם בשעות העומס


חודש לאחר פתיחת הכביש ובתום החגים – עוקף קריות הוא הבחירה המועדפת על הנהגים. תוכנת הניווט WAZE המופעלת על פי המלצות נהגים, בוחרת בעוקף קריות, גם עבור הנוסעים בקרית מוצקין – חיפה
מאת: מורן גרינברג 

עוקף קריות בשעות הערב (צילום ארכיון: אבישי ריקי ורוני פנחס)

הקלה ניכרת בעומסי התנועה שהורגשו עם פתיחת כביש עוקף קריות (כביש מספר 22). ההקלה הורגשה בשבועיים שחלפו מאז תום חג הסוכות, לאחר שהנהגים למדו את מסלולי הנסיעה. אחד המדדים המפתיעים המעידים על הפופולאריות של הכביש החדש, היא בחירת הכביש כמסלול נסיעה מועדף, עבור נהגים הנמצאים בקרבה אל הציר הראשי של מפרץ חיפה – שדרות ההסתדרות (כביש מספר 4).

במרכז בקרת הרמזורים של עיריית חיפה, המפקח ומתפעל את רוב הרמזורים בשד' ההסתדרות, מציינים כי על פי הבדיקות השוטפות וניתוחי התנועה ישנו שיפור דרמטי לחיוב בכל הקשור לעומסי התנועה המיתולוגיים בשדרות ההסתדרות. לפי אותם דיווחים, העומסים הנקודתיים מורגשים בצומת לב המפרץ בבוקר ואזור הכניסות לבז"ן בשעות אחר הצהריים. נפחי התנועה בשבוע האחרון הושפעו גם מסגירת קו הרכבת בקו לנהריה.

לרבים היה ברור כי הכביש החדש מקל על הנוסעים בין ישובים כדוגמת חיפה לקרית אתא, קרית ביאליק, עכו ונהריה. מפתיע על כן לגלות כי גם נהגים המבקשים להגיע מקרית מוצקין לחיפה, אינם מקבלים המלצה לנסוע דרך שדרות ההסתדרות, כאשר הם בוחרים המלצות לפי תוכנה כדוגמת WAZE – תוכנה המבססת את נתוניה על דיווחי נהגים ועל מידע המתקבל ממדידת זמן נסיעתם בכל מסלול.

כך למשל, השבוע התקבלו המלצות יציאה מקרית מוצקין, ליציאה אל כביש מספר 4 צפונה לכיוון הקריון, ימינה לכביש 79 והתחברות לכביש עוקף קריות, בכדי להגיע לחיפה. לכאורה, מסלול המאריך נסיעה בקו ישר, אולם עדיין – מהיר יותר. ההמלצה מפתיעה במיוחד על רקע דיווחים של נהגים, כי מאז פתיחת כביש עוקף קריות, הנסיעה בשדרות ההסתדרות מהירה יותר: עד כדי קיצור של 20 דקות בזמן הנסיעה בשדרות ההסתדרות בשעות העומס אחר הצהריים בין בתי הזיקוק לצומת צבר.

לפני חודש, גזרו את הסרט. מימין: מנכ"ל החברה הלאומית לדרכים שי ברס, ראש עיריית קרית ביאליק אלי דוקורסקי, שר התחבורה ישראל כ"ץ, ראש המועצה האזורית זבולון דב ישורון, ראש הממשלה בנימין נתניהו, ראש עיריית קרית אתא יעקב פרץ וראש עיריית חיפה עו"ד יונה יהב (צילום: סוכנות גיני)

בחברה הלאומית לדרכים ממשיכים במעקב אחר השינויים בעומסי התנועה בכביש עוקף קריות ובדרכים החלופיות בכבישים 4 ו-70. מנהלי הפרויקט מציינים כי התנועה בשלושת החלופות עדיין לא התייצבה לחלוטין. עיקר העומסים הורגשו בתקופת החגים ביציאה מכביש 22 לכביש 79, בשעות אחר הצהריים. אחת הסיבות לכך, היא המעבר משני נתיבים לנתיב אחד – עקב העבודות בכביש 79. עבודות אלה עתידות להסתיים בתוך כשלושה חודשים. עם סיומן, תורגש הקלה מיידית בנתיב נסיעה זה.

בנוסף, החברה הלאומית לדרכים בוחנת אפשרות להמליץ על הפיכת התנועה ברחוב חוגלה בקרית ביאליק, לדו-סטרית. בכך, ייפתח עבור הנהגים היוצאים מכביש עוקף קריות ומבקשים להמשיך לעכו וצפונה, נתיב נסיעה נוסף, אשר יקל את הלחץ על צומת אפק (המפגש של 79 ו-4 בסמוך לקריון. הפעולות השונות, כולל תיאום זמני ההמתנה לאור הירוק ברמזורים, נעשות בתיאום ובשיתוף פעולה מלא (מסביב לשעון) עם אגף התנועה של משטרת ישראל, ואנשי המקצוע הרלוונטיים של עיריית חיפה, עיריית קרית ביאליק ועיריית קרית אתא.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל