27 באוקטובר 2012

בגלל סתימה בשירותים: תלמידים עושים במכנסיים


תא השירותים המיועד לתלמידי כיתות א' ו-ב' בביה"ס "ביאליק" בקרית ביאליק סגור מפתיחת שנת הלימודים -כך מדווח "זמן קריות" * התוצאה: תלמידים שלא מצליחים להתאפק ועושים במכנסיים * אם לתלמיד: "לפני החג ילדה עשתה את צרכיה במכנסיים" * העירייה: "הנושא ידוע ומטופל"
מאת: אורית פרץ-ארי, זמן קריות 

השירותים במצב בלתי סביר (צילום אילוסטרציה)

עם פתיחת שנת הלימודים התפאר ראש עיריית קריית ביאליק אלי דוקורסקי כי המצב בגני הילדים בעירו מצוין. אלא מסתבר שהמצב הוא רחוק מזה. כתבת "זמן קריות", אורית פרץ ארי, מדווחת כי ילדי כיתות א' ו-ב' בבית הספר "ביאליק" נאלצים להתאפק ולא יכולים ללכת לשירותים. הסיבה: לתלמידים מוקצים שני תאים, אחד לבנים ואחד לבנות. זה של הבנות סגור מתחילת שנת הלימודים בגלל סתימה.

> הצטרפו לדיון בפייסבוק של קריות באינטרנט

"התקשרו אליי מבית הספר ואמרו לי שילדי סובל מכאבי בטן", מספרת זהבית, אחת האמהות לילד בכיתה א'. "כמובן שהגעתי לקחת אותו. לאחר מכן התברר לי שהוא היה צריך לשירותים אך התא היחיד בשירותים היה תפוס.

"הוא עלה לכיתתו והמורה ביקשה שיפנה לשירותי הבנות. לאחר ההתרוצצות הוא פרץ בבכי ואמר שהוא סובל מכאבי בטן. לפני החג ילדה נוספת עשתה את צרכיה במכנסיים".

"הרבה חוזרים עם דליפות"

המחסור בתאי השירותים הוא לא הבעיה היחידה בבית הספר. גם המצב הסניטרי לא נשמר בצורה תקינה. אתי לוי, שביתה לומדת בבית הספר ויושבת בוועד ההורים מזועזעת: "התרענו מספר פעמים על המצב, גם השירותים היחידים מטונפים. פנינו לאב הבית שאמר שהמנקה בחופשה, שוחחנו עם הקבלן שהבטיח שיטפל בניקיון, שישתמש בחומרים לחיטוי אך לא נראה כי נקי שם בבוקר ובצהריים. טענו שהמנקה מגיעה רק בעשר. אז למה מטונף כבר ב-12:30?

"כל הילדים יוצאים בשעה מסוימת ורצים לשירותים, שם תפוס אז הם עולים לשירותים המרוחקים של הגדולים. הרבה חוזרים עם דליפות וזה מצב לא נעים. זה הכיתות

הקטנות וגיל רגיש. פנינו לעירייה, למשרד החינוך, לראש העיר אפילו, כלום לא עוזר, הם מבטיחים שמטפלים אבל אין התקדמות. יש שורשים של פיקוס שחדרו לצנרת, יודעים מה הבעיה ועדיין לא מטפלים".

זהבית מוסיפה לסיכום: "זאת הבריאות של ילדינו. השנה גם התווסף צהרון לבית הספר, שם נמצאים ילדים עד שעות אחר הצהרים ותא שירותים אחד לא מספיק עם מנקה שמגיעה בעשר".

מעיריית קרית ביאליק נמסר בתגובה: "ישנה בעיה של שורשי עצים שגרמו לסתימה באחת מיחידות השירותים. הנושא ידוע ומטופל ויסתיים בקרוב. במקביל, ברחבי בית הספר ישנם עוד שירותים והתלמידים משתמשים בהם".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל