30 באוקטובר 2012

מנהל מקרקעי ישראל ישווק 174 יחידות דיור בקרית ים


ישווק בקרית ים קרקע לעשרות יחידות דיור במסגרת מבצע ארצי של מכרזי "מחיר למשתכן"

קרקע לעשרות יחידות דיור. קרית ים (צילום ארכיון)

מנהל מקרקעי ישראל ישווק בקרית ים קרקע ל-174 יחידות דיור, כך הודיעה בימים אלה הנהלת המנהל. מדובר בחלק ממבצע מיוחד של שיווק קרקעות למגורים ברחבי הארץ, בהיקף כולל של 5,150 דירות.

חלק מהמכרזים שפורסמו הם בתצורת מכרזי "מחיר למשתכן" ומכרזי השכרה לטווח ארוך.

ראש העיר שמואל סיסו הביע שביעות רצון מההחלטה ואמר כי הוא מקווה שזו תחילתו של הליך להפשרת קרקעות נוספות במקומות שונים בקריה אשר יביאו לעיר קבלנים ויזמים שונים.

בנצי ליברמן, מנהל מינהל מקרקעי ישראל, אמר: "המינהל הצליח לעמוד ביעדי השיווק שהממשלה הציבה לו הודות למאמץ משולב שכלל שיווק אינטנסיבי במטרה להפחית את מחיר הדיור ושימוש מושכל במנגנון הוד"ל שמשמעותו קיצור משמעותי של הליכי התכנון. המאמץ הכפול אפשר למינהל מקרקעי ישראל לשווק כמות גדולה של יחידות דיור ובה בעת לייצר בזמינות גבוהה יחידות דיור נוספות לשיווק בעתיד. בשנה הקרובה נשכלל ונקצר את הליכי התכנון במטרה ליצר מלאי זמין של יחידות דיור ולהביא להגברת השיווק, שהוא המענה האולטימטיבי לדרישה להפחית את מחירי הדיור".

עם תחילת המבצע הודיעו במשרד השיכון כי "ביישובים המצויים באזורי עדיפות לאומית, יינתן סבסוד הוצאות פיתוח נוסף של עד 75% בגובה ממוצע של 30 אלף שקל נוספים ליחידת דיור. זאת כדי לעודד רכישת קרקעות והגדלת מלאי הדירות בבנייה רוויה בפריפריה, במסגרת סיכום בין משרד השיכון למשרד האוצר, לטובת האצת הנדל"ן בפריפריה ולצד ההטבות ומענקי המקום לזוגות צעירים רוכשי דירה ראשונה בפריפריה בגובה ממוצע של 100 אלף שקל לדירה".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל