31 באוקטובר 2012

ייצוגית: תושב קרית אתא תובע 20 מיליון שקל מהטוטו


בקשה לתביעה ייצוגית הוגשה על ידי איש העסקים אילן בכור. העילה לתביעה היא שהטוטו לא החזיר כסף לאחר ביטול משחקים

בקשה לייצוגית (אילוסטרציה)

לבית המשפט הוגשה בקשה לתביעה ייצוגית בסך 20 מיליון שקל, נגד המועצה להסדר ההימורים בספורט – כך מדווח אתר bizportal. כל זאת, לאחר שבמחזור הטוטו16 שבו היה אמור הפרס הגדול להיות 17 מיליון שקלים, הוא הופחת לבסוף לכ-700 אלף שקלים בלבד.

את התביעה הגישו עו"ד זיו איזנר, עו"ד אורית יהודה ועו"ד חוסאם חוסיין ממשרד עורכי הדין זיו איזנר בשמו של אילן בכור, איש עסקים תושב קרית אתא. התובע טוען שהטוטו ניצל את המצב שנוצר עקב ביטול חמישה משחקים כדי להתעשר על חשבון הציבור. כאמור, התובע מבקש, כי בית המשפט יורה לפצות את הציבור בסך 20 מיליון שקלים ולחילופין, שיערך מחזור חדש בו יהיה הפרס הגדול בסך 17 מליון שקלים לפחות, ומי ששלח טופס במחזור שבוטל יוכל להשתתף במחזור זה ללא עלות נוספת.

עוד נכתב בכתב התביעה, כי ברגע שבוטלו חמישה משחקים במחזור, הפרס הראשון הופחת והנתבעת לא השיבה את כספם של כל צרכניה שמילאו טפסים רב טוריים, נוצר מצב שבו כל מי שמילא טור כפול או משולש עבור אחד או יותר מחמשת המשחקים הנ"ל, קיבל זכות השתתפות זהה בדיוק לזכותו של מי שלא מילא בשיטה זו ביחס למשחקים שבוטלו, למרות ששילם בפועל סכומים גבוהים משמעותית עבור השתתפותו.

עוד נטען שהנתבעת נמנעה מלהשיב את הסכומים שגבתה ביתר מכל מי שמילא טפסים רב טוריים (בשיטת כפולים ו/או משולשים), עבור חמשת המשחקים שבוטלו, ובכך הפיקה עושר ולא במשפט עבור הטבה שכלל לא ניתנה.

עו"ד איזנר אמר ל-bizportal כי "לא יתכן שהטוטו, לאחר שכבר קיבל את כל כספם של המשתתפים, יודיע על הקטנת הפרס ולא יציע למשתתפים אפשרות ביטול או החזר כספי או זכות השתתפות זהה ללא עלות נוספת. הגזל מהציבור זועק ואנו מאמינים, כי נמצא אוזן קשובה לטובת הציבור בבית המשפט".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל