7 בנובמבר 2012

בעיניים דומעות, זוכה מפקד במג"ב שהואשם במעשים מגונים בשוטרת


פרסום ראשון: מפקד במג"ב זוכה מאישום של מעשים מגונים בשוטרת מג"ב שהייתה נתונה למרותו, כאשר לכאורה נסעו יחדיו ברכב משטרתי. עו"ד מירב כהן מקרית ביאליק ניהלה את הגנתו של המפקד במשך ארבע שנים מתישות, במהלכן פוטר מהמשטרה, ארוסתו עזבה אותו והוא נותר שבר כלי. בית המשפט ביקר את התנהלות מח"ש

זוכה מהאישומים (צילום אילוסטרציה)

תושב הצפון, שהיה מפקד במשמר הגבול, הואשם לפני ארבע שנים בהטרדה מינית של שוטרת שהיתה נתונה למרותו. עו"ד מירב כהן הצליחה לאסוף ראיות רבות, אשר הפריכו את גרסת המתלוננת. כמו כן הביאה עו"ד כהן לעדות, שוטרים רבים אשר עדותם סייעה לסתור את גרסת המתלוננת ואף חיזקה את גרסתו העקבית של המפקד, כי מעולם לא נסע לבד עם המתלוננת ברכב. המפקד זוכה מחמת הספק.

בהכרעת הדין מבקר בית המשפט את מחדלי החקירה החמורים מצידה של מח"ש, שהתבטאו בחקירה מגמתית של התיק כדי שתתאים לתלונת המתלוננת. ביהמ"ש מציין כי אי גביית עדויות במועד, אי עריכת עימותים וכיו"ב הביאו לפגיעה מהותית בהגנתו של הנאשם. כמו כן, בהכרעת הדין סוקר בית המשפט את הסתירות שעלו בין גרסת המתלוננת ובין עדויות העדים וכן הראיות שהוצגו על ידי ההגנה.

למקרא הכרעת הדין, דמעו מהתרגשות עיניו של המפקד, אשר במהלך ארבע שנים עמד איתן במאבק להוכחת חפותו, אך בינתיים הפסיד את מקום עבודתו במשטרה, ארוסתו עזבה אותו והוא נותר שבר כלי.

עו"ד מירב כהן מקרית ביאליק הגיבה להכרעת הדין: "אנו מרוצים מאוד מהכרעת הדין ומהביקורת שהשמיע בית המשפט על החקירה המגמתית שניהלה מח"ש בתיק זה. עצוב מאוד לראות כיצד חזקת החפות שהנה ערך בסיסי, עומדת במבחן המציאות רק למי שמסוגל לעמוד בניהול משפט ארוך ומייגע. ראוי כי מח"ש והפרקליטות יסיקו מהכרעת הדין את המסקנות הנדרשות ויפעלו בעתיד לחקירה ממצה ומעמיקה של תיקים בכדי למנוע סבל מיותר מחשודים אחרים. כעת נבחן השלב הבא והוא תביעת הוצאות ופיצויים."

"ראוי כי מח"ש והפרקליטות יסיקו מהכרעת הדין את המסקנות הנדרשות". עו"ד מירב כהן

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל