10 בנובמבר 2012

ביאליק: אביגדור ליברמן חנך "מרכז אומנויות לחימה"


המרכז נחנך על שמו של יורי שטרן. ליברמן: "הוא היה לוחם ואין דרך טובה יותר להנציחו – מקווה שנראה אלופי עולם יוצאים מקרית ביאליק". ראש עיריית קריית ביאליק, אלי דוקורסקי: "הילדים הם האנדרטה החיה להנצחתו"

במעמד שר החוץ וסגן ראש הממשלה, אביגדור ליברמן והשרה לקליטת העלייה, סופה לנדבר, נחנך המרכז לאומנויות הלחימה על שם חבר הכנסת לשעבר יורי שטרן ז"ל בקרית ביאליק. שר החוץ, אביגדור ליברמן, בירך את התלמידים ואיחל להם הצלחה רבה במרכז, אותו הגדיר "חשוב וייחודי".

בין יוזמי המהלך היה סגן ראש עיריית קרית ביאליק, נחום (ניומה) רצ'בסקי, שאמר לקריות באינטרנט: "אנשי האקדמיה פנו אליי וביקשו שזו תיקרא על שמו של שטרן. פניתי בנושא לראש העיר שבירך על היוזמה. הילדים הם האנדרטה החיה להנצחתו של יורי שטרן, הרבה שנים אחרי שהלך לעולמו".

אביגדור ליברמן: ״אין דרך טובה יותר מלהנציח את שמו של יורי שטרן. במילה אחת הוא היה לוחם. במהותו, בחייו ובדרכו. כתב שירים, כלכלן, ידע שפות ומתמטיקאי. הוא בחר בדרך אחת, להלחם, כשברית המועצות היתה עדיין אימפריית רשע תחת מסך הברזל. הוא ידע להדביק את כל סביבתו בחזון, נחישות ורוח לחימה. הוא לחם במחלתו והמשיך לתפקד עד יומו האחרון. האופי הזה, לקחת כל דבר ברצינות ולקבוע לעצמך לקחת יעדים ולהציב מטרה – זה מה שנקרא לוחם. אמצו לכם אופי להיות לוחמים. מקווה שמקריית ביאליק נראה אלופי עולם״.

ראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי אמר: ״יורי שטרן היה מוכר וידוע כמי שפעל למען העם היהודי כפעיל ציוני. באקדמיה בברית המועצות וגם לאחר שעלה לארץ עסק בפעילות ציבורית וכחבר כנסת מצטיין. זכיתי להכירו בשנים בהן כיהן. הוא היה ידוע כמי שקירב וסייע לאוכלוסיות הערביות, הבדואיות והדרוזיות".

גזרו את הסרט. מימין: נחום (ניומה) רצ'בסקי – סגן ראש עיריית קרית ביאליק, סופה לנדבר, ראש העיר אלי דוקורסקי ואביגדור ליברמן

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל