13 בנובמבר 2012

מדע-פארק בקרית ים ישמש כסניף האגודה לאסטרונומיה


בכנס חגיגי שייערך בשבוע הבא במדעפארק – פארק המדעים בקרית ים, במעמד ראש העיר קרית ים שמואל סיסו, יוכרז על על הקמת סניף צפון של האגודה הישראלית לאסטרונומיה.

האגודה, בראשותו של ד"ר יגאל פת-אל, מנהל מצפה הכוכבים בגבעתיים, הוקמה לפני 60 שנה במטרה לקדם את מדע האסטרונומיה ולהוות מוקד פעילות והעשרה לאלפי חובבי אסטרונומיה בישראל, ילדים, נוער ומבוגרים.

סניף האגודה לאסטרונומיה. מדעפארק בקרית ים

לאחר סיור מרתק שערך ד"ר פת-אל במדעפארק, הוחלט שהמדעפארק ישמש כסניף הצפון של האגודה. במסגרת הפעילות בסניף תיערך במדעפארק בחודשים הקרובים סדרת הרצאות בנושאים שונים, ייערכו תצפיות כוכבים ליליות באמצעות טלסקופים של האגודה שיותקנו במדעפארק, ימי עיון בהנחיית מרצים מהאקדמיה וכן פעילות חקר לתלמידים בתחום האסטרונומיה.

בכנס ההכרזה, שכאמור, ייערך בשבוע הבא ופתוח לקהל הרחב ללא תשלום, תיערכנה הרצאות על ההיסטוריה של קבוצות הכוכבים והמסע המופלא של רכב "קיוריוסיטי" למאדים וצפייה לילית בכוכבים.

ראש העיר שמואל סיסו בירך על הקמת הסניף של האגודה הישראלית לאסטרונומיה וציין שזהו שלב נוסף בתהליך מיתוג והכשרת המדעפארק כמרכז אזורי צפוני להעשרה בתחום המדעים.

המדעפארק, שהחל את פעילותו לפני כשנה, אירח במהלך החודשים האחרונים כ-8000 תלמידים ומבקרים מנתניה ועד מרום הגליל, להעשרה וחוויה בתחום המדעים, בין השאר בפלנטריום המרהיב, המצפה התת-ימי הווירטואלי, גן המדעים הפתוח ומרכז המדעים עם מעבדות המדע המשוכללות. יש לציין שבמסגרת תכניות הפיתוח של המדעפארק מוקמת בימים אלו מעלית המצולות שתוביל קבוצות תלמידים מאות מטרים אל קרקעית הים התיכון, וכן מתוכננת הקמת גינה אקולוגית שתהווה את מרכז פעילות לימודי הקיימות שייערכו במדעפארק.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל