28 בנובמבר 2012

מה שכל בעל עסק צריך לדעת על שיווק ופרסום אפקטיבי


חגית יצחק, מומחית באסטרטגיה פרסומית ושיווק מתקדם – בעלת מאץ פוינט תקשורת שיווקית – בטור אישי לקריות באינטרנט: אתה משקיע כספים ומשאבים רבים בשיווק ופרסום העסק שלך, אך התוצאות אינן מספקות אותך? הסוד הפשוט – ארגז כלים יישומי למיצוי הפוטנציאל מבלי ללכת לאיבוד

טור אישי. חגית יצחק

טיפים להצלחה בפרסום חוצות: האם כבר מדברים עליך?

פרסום חוצות מלווה אותנו בכל מקום ובכל רגע בו אנו נמצאים מחוץ לביתנו. פרסום החוצות מעביר מסרים חדים וברורים בין אם על קירות בניינים, אוטובוסים, מסכי ענק, לוחות דיגיטאליים, שלטי חוצות בצמתים מרכזיות, בתחנות אוטובוס, בתחנות רכבת, בשדות תעופה, קניונים, קופות חולים ועוד. שוק פרסום החוצות בישראל רווי. כמות השלטים לכל נפש בישראל גבוהה ועומס פרסומי זה מכתיב שימוש בכמויות גדולות של שלטים כדי ליצור בולטות. עם זאת, פרסום החוצות מעניק לך נפח גדול של חשיפה ומשתלם מאוד בחישובי עלות – תועלת. קיימים סוגים רבים של שלטי חוצות, כאשר כל שלט נועד למטרה שונה, לקהלי יעד שונים, לרמת חשיפה שונה, לתקציבים גדולים או קטנים ולהעברת מסרים ארוכים או קצרים. מחיר הפרסום נקבע לפי מיקומו של השלט, זמן השימוש בו וכמות המידע אותה ניתן להכיל.

לפרסום החוצות קיימים מגוון פורמטים: שילוט ענק בנקודות אסטרטגיות, כדוגמת צמתים מרכזיות, גשרים וקירות בניינים. שילוט על גבי תחבורה ציבורית לרבות אוטובוסים, רכבות ומוניות, שילוט נייח בתחנות רכבת ואוטובוס, שדות תעופה, קניונים ונקודות המתנה, מכווני תנועה ומתקני תצוגה לבניית נוכחות באירועים, מסכי פלזמה ענקיים בצמתים ושילוט אלקטרוני כולל שלטי תלת מימד.

משתמשים בפרסום חוצות כמדיה משלימה לפרסום בערוצים אחרים או כקמפיין שמתחיל בטיזר לגירוי הדמיון ולאחר מכן חושפים את המוצר. פרסום חוצות מגיע גם לקהל שלא נחשף לפרסומות בערוצים אחרים, נניח שהלקוח הפוטנציאלי שלך לא צופה בטלוויזיה, לא קורא עיתון, לא מאזין לרדיו ולא גולש באינטרנט, הרי מהבית הוא יוצא ואז נחשף לשלט זה או אחר. כדי שהפרסום שלך יהיה חוקי כדאי לרכוש את הפרסום מחברה זכיינית, שיכולה גם לספק לך מפת פרסום חוצות ממוקדת לקוח, כך שתוכל לבחור את המיקום האטרקטיבי ביותר עבור המוצר שלך. עלות השלטים תלויה בעיקר במיקומו הגיאוגרפי והסכומים נעים סביב כמה אלפי שקלים בחודש.

קיימת אי תמימות דעים לעניין פרסום חוצות ואף רשויות השלטון ניסו לפעול בעניין זה ולמנוע את הצבתם של שלטי חוצות ומסכי ענק לצידי הכביש על מנת למנוע את הסכנה הצפויה מהסתת מבטו של הנהג לעבר השלט. אולם, יש הסוברים מנגד כי דווקא העובדה כי קיימת מחלוקת מוכיחה את היעילות הקיימת בשימוש בשלטי חוצות.

בארץ קיים מספר לא קטן של בעלי מדיה של שלטי חוצות שהבולטים בהם הם "רפיד", מקסימדיה (ניוז גרופ), חוצות זהב, מרקעים, ענק, קשת, מדיה קונטרול, מבט ראשון, זוהר שלטים, סיינס מדיה, פורום, ועוד. לכל חברה יש אזורים בהם יש לה יותר מתקני שילוט והיא יכולה להציע לך שלט או שלטים בהתאם לצרכים שלך. קמפיין פרסום שלא כולל שלטי חוצות או שלטי פרסום כנראה שלא יגיע לכל האנשים ולא יטמיע את המותג שלך בשוק. כאשר אנשים רואים שלט חוצות מושך ומעניין הם ידברו עליו ועשויים לנסות את המוצר החדש שהוא מפרסם. לכן, שלטי החוצות שלך צריכים להעביר מסר וליצור גירוי או אינטראקציה ייחודית עם הלקוח. הרי כולנו זוכרים את השלט של קסטרו במרכז תל אביב שכבש את המדינה. מומלץ לבחור עיצוב שמייצג את העסק או המותג בצורה הטובה ביותר, זאת אומרת שאם אתה מציע שירות למבוגרים אל תבחר בדוגמנית צעירה, או אם אתה פונה לקהל מסורתי אל תשתמש בפרסומת פרובוקטיבית וכדומה. הקפד להדגיש את שם החברה ונסה עד כמה שניתן ליצור מסר באמצעות שילוט החוצות כי הוא זה שייקלט ברגע הקצר ההוא שהנוהג ברכב ישים לב לפרסום שלך.

לסיכום, שילוט חוצות נותן פתרונות זולים יחסית לפרסום בטלוויזיה ובהחלט עושה עבודה טובה בפרסום המוצר או השירות.

– הכותבת היא מייסדת ובעלים של חברת match point, חברה לתקשורת שיווקית ולמיתוג עסקים

בואו להיות חברים של match point בפייסבוק

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל