18 בנובמבר 2012

מה שכל בעל עסק צריך לדעת על שיווק ופרסום אפקטיבי


חגית יצחק, מומחית באסטרטגיה פרסומית ושיווק מתקדם – בעלת מאץ פוינט תקשורת שיווקית – בטור אישי לקריות באינטרנט: אתה משקיע כספים ומשאבים רבים בשיווק ופרסום העסק שלך, אך התוצאות אינן מספקות אותך? הסוד הפשוט – ארגז כלים יישומי למיצוי הפוטנציאל מבלי ללכת לאיבוד

טור אישי. חגית יצחק

איזה מהלכים שיווקיים יזמת? האם הלקוח זוכר אותך?

מי מאיתנו הישראלים לא אוהב לקבל מתנות? מתנות גורמות לנו לחייך ונותנות לנו הרגשה טובה. ככל שהמתנה שימושית יותר, כך נזכור לטובה את בית העסק ממנו קיבלנו אותה. מה גם שמאחורי כל קמפיין מוצלח עומד הרעיון הבסיסי העונה לשם 'חשיפה'. ככל ששם החברה, הלוגו או הקונספט אותם אתה רוצה לקדם יופיעו פעמים רבות יותר, במיקומים מגוונים ובתדירות גבוהה, וככל שמוצרי הפרסום שלך ייראו אטרקטיביים בכל מקום, כך תחדור לתודעת הלקוח ותשדר עוצמה. מוצרי פרסום הם פתרון זול יחסית ואפקטיבי לבעל עסק שרוצה להשאיר רושם טוב על לקוחותיו הקיימים ולקנות את לבם של לקוחות פוטנציאליים, שהרי כולנו אוהבים שזוכרים אותנו ושמשקיעים בנו מחשבה.

לא חייבים להשקיע משאבים רבים, גם מתנה קטנה עושה את העבודה. היום כל מוצר יכול לשמש כקד"ם כל עוד הוא מותאם למקום ולקהל היעד שלך. מוצרי הפרסום שהיו הפופולאריים עד היום התמקדו בתחום כלי הכתיבה והציוד לסביבה המשרדית כדוגמת, כרטיסי ביקור, עטים, עפרונות,פנקסי שולחן, לוחות שנה, תחתיות לכוסות, כונני די-וי-די, משטחים לעכבר, חותמות ושעונים לשולחן, מחממי ספלים, מאפרות, מצתים, מגנטים ומחזיקי מפתחות. לאחרונה גלשו המתנות לכמעט כל תחום אפשרי החל מביגוד, מוצרים לבית, לספורט ולמגרשי הכדורגל וכלה במוצרי ים וטבע ומוצרים דיגיטליים, שהם הטרנד האחרון.

אז איך זה עובד? הרעיון הבסיסי אומר כי מוצר בעל שם מוכר נמכר יותר, חברה בעלת שם מוכר מבצעת עסקים רבים יותר. ואם תחשוב על עצמך כלקוח תראה שכל העניין די פשוט. כאשר אתה מחפש נותן שירות או מוצר למי תפנה? למי שמוכר לך או לחברה חדשה שאינך מכיר? והתשובה בגוף השאלה. לכן, על מנת להביא את העסק שלך למקסימום חשיפה עליך לבצע מספר מהלכי שיווק ומיתוג בסיסיים, ביניהם גם הפקת מוצרי קידום מכירות ומתנות ללקוחות.

כצעד ראשון עליך לבצע ניתוח סטטיסטי של קהל הלקוחות שלך מבחינת גיל, מצב סוציו אקונומי, הרגלי הצריכה ותעסוקה. ולאחר מכן כוון את אמצעי קידום המכירות לעבר הקהל הזה. למשל, אם חתך הלקוחות שלך הוא אמהות צעירת, אתה יכול להפיק אירוע בו ייהנו האמהות מבוקר מפנק, במהלכו יקבלו מוצרי קידום כדוגמת בקבוקים ומוצצים, או ביגוד לתינוקות, כאשר על כל אחד מהמוצרים יופיע הלוגו שלך ומספר הטלפון. כל החוכמה היא לפגוע במוצרים שגורמים להתעניינות בקרב קהל היעד, כי רק כך הם משאירים אפקט משמעותי על הלקוח. בנוסף, חשוב שהמתנה תהיה מקורית, יצירתית ושימושית.

בשנים האחרונות צמחו אתרי אינטרנט רבים שמציעים מגוון רחב של מוצרי פרסום. בחירת מוצרי הפרסום באינטרנט מוזילה משמעותית את המתנה. כמו כן, המבחר באינטרנט גדול ומגוון ומתייחס לכלל תחומי העניין.

אחרי שבחרת את מוצרי הפרסום וקידום מכירות, עליך לבחור אסטרטגיה לחלוקה שלהם. אתה יכול לתת אותם כמתנה ללקוחות, אתה יכול לשלב את חלוקת המוצרים כחלק מתהליך המכירה עצמו, אתה יכול לחלק את המתנות באירוע שאתה מפיק, אתה יכול לבצע הגרלה בין הלקוחות וכדומה. כל דרך מקובלת ובלבד שאתה זוכר שחלוקת מוצרי פרסום חיונית ומגדילה משמעותית את מחזור המכירות.

לסיכום, לעולם אל תיתן ללקוחות שלך מתנה שלא היית רוצה לקבל בעצמך וזכור שהלקוחות יעדיפו תמיד לקבל מתנה מקורית. המתנה חייבת להיות קשורה אך ורק בעולם התוכן של המוצר אותו אתה מעוניין לקדם. שכן, כך תיחרט בתודעת הלקוח, תשמור על נאמנותו ותמנף את הכנסותיך.

– הכותבת היא מייסדת ובעלים של חברת match point, חברה לתקשורת שיווקית ולמיתוג עסקים

בואו להיות חברים של match point בפייסבוק

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל