4 בדצמבר 2012

אגם נופש עם סירות יוקם בקרית ביאליק


סביב האגם יוקמו מסעדות וכן שטחי בילוי ומשחק וניתן יהיה להשכיר סירות. עלות הפרויקט, שיוקם בסמוך לכביש "עוקף קריות", מוערכת בכ-10 מיליון שקל. ראש העירייה, אלי דוקורסקי: "האגם יהיה אחד ממוקדי הבילוי והפנאי המרכזיים באזור הצפון"

בימים אלו מקדמת עיריית קרית ביאליק תכנית להקמת אגם נופש פעיל, שישתרע על שטח של 23 דונם. גבולות האגם, שעומקו יהיה כ-2.6 מטרים, הינם כביש "עוקף קריות" מכיוון מזרח, רחוב אצ"ל ותעלת הניקוז 42 ממערב, כביש אפק-גלעם מדרום, ורחוב התל ובית העלמין צור שלום, מצפון.

אגם נופש. הדמיית הפרויקט

במסגרת עבודות הפיתוח והקמת השכונות החדשות במזרח העיר, נדרשת העירייה להקים מאגר לוויסות מי גשמים, שיקטין את זרימתם לנחל הנעמן שבצפון, יקלוט את מי הגשמים וימנע את הצפת השכונות. בדיונים שהתקיימו בנושא בעירייה, החליט דוקורסקי, כי מאגר הוויסות יהיה פעיל בכל ימות השנה, באמצעות ניצול מי הגשמים ושימורם בעונת הקיץ, דרך יצירת אגם נופש פעיל. דוקורסקי הבהיר כי האגם יהווה מוקד תיירותי ממדרגה ראשונה, וסביבו יוקמו מסעדות וכן שטחי בילוי ומשחק, וייעשו עבודות גינון ופיתוח נופי. כמו כן, ניתן יהיה להשכיר סירות באגם, בדומה לאגם המונפורט במעלות, ובפארק הלאומי ברמת גן.

בעירייה מעריכים את עלות הקמת האגם, המסעדות והפיתוח הנופי, בכ-10 מיליון שקל. דוקורסקי מעריך כי חלק מהסכום יגוייס מגורמים ממלכתיים ולאומיים. דוקורסקי כבר נפגש בנושא עם גורמים במשרד התיירות ובקק"ל, במטרה לעניין אותם בפרויקט.

טרם הוחלט אם באגם יהיו ברבורים או חיות אחרות אך בכל מקרה לא יתאפשר לבצע פעילויות דיג באגם. טרם הוחלט אם האגם יופעל ע"י העירייה או ע"י יזם פרטי. על פי התוכנית, עד שנת 2014 יושלמו ההליכים הסטטוטוריים לשם הקמת הפרויקט, ומיד לאחר מכן יפורסם מכרז. על תכנון הקמת האגם הופקד משרד "לביא-נטיף".

ראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי: "האגם ייהנה ממיקום אטרקטיבי במיוחד, בסמוך לכביש "עוקף קריות", לשכונת אפק ולשמורת הטבע "עין אפק". מיקום זה יבטיח את הפיכתו לאחד ממוקדי הבילוי והפנאי החשובים והמרכזיים באזור הצפון. אנו פועלים במרץ לקידום הפרויקט, שישפר מאוד את איכות החיים בקריה".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל