25 בדצמבר 2012

קרית ים: עלייה בשיעור המתגייסים לצה"ל


מילואימניקים במבצע "עמוד ענן" (צילום אילוסטרציה)

מעל הממוצע הארצי (צילום אילוסטרציה)

עלייה בשיעור המתגייסים לצה"ל בקרב בוגרי ובוגרות כיתות י"ב בקרית ים – כך עולה מנתוני לשכת הגיוס בחיפה.

מהנתונים עולה כי בקרב בנים ילידי 1993 עומד שיעור הגיוס לצה"ל על 79 אחוז – עליה של כמעט שבעה אחוזים לעומת שנתון 1992. נתון זה טוב יותר מהמוצע הארצי העומד על 74.6. בקרב הבנות משנתון זה עומד שיעור הגיוס על 68.2 ומראה יציבות לעומת השנתון הקודם, גם כאן ממוצע הגיוס של התלמידות בקריית ים טוב בהרבה מהממוצע הארצי העומד על 58.8. פילוח מקצועות לחימה בין הבנים מגלה כי 51.5 מבני שנתון 1993 התגייסו לתפקידי לחימה בצה"ל 68.1 מהבנות התגייסו לשירות המוגדר בצבא כאיכותי.

בית הספר התיכון לוינסון רושם לזכותו 100 אחוזי גיוס וגם בבית הספר רבין ניכרה עליה באחוז המתגייסים.

במצגת שהוצגה השבוע פורטו גם מיגוון הפעילויות שיוזמת והוציאה לפועל עיריית קרית ים כדי לעודד את הגיוס לצה"ל ובהן בין השאר פעולות הכנה לצה"ל בבתי הספר, שיעורים מיוחדים שמעבירים חיילי גרעין נחל המשרתים בעיר, עבודה פרטנית של מדני"ם מול תלמידים, פעילות מרכז הכנה לצה"ל אותם מובילים מרכז הכנה לצה"ל ומדנית עירונית ועוד. יוזמות אלה נועדו לתת מענה פרטני וקבוצתי בשיתוף פעולה עם בתי הספר התיכוניים בנושא העידוד לשירות צבאי משמעותי. כמו כן מתקיימת במקביל פעילות נרחבת של קבוצת אחריי לצה"ל המתקיימת בשעות אחר הצהרים לכיתות י-י"ב, חוג הכנה לצה"ל וקבוצת העצמה לבנות מהעדה הקווקזית.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל