3 בינואר 2013

תביעה לפיצוי בסך 500,000 ש"ח בגין הפרת הבטחת נישואין בפייסבוק


הנתבע, צעיר ישראלי, המתגורר באירופה, טוען כי אמנם גילה התעניינות בתובעת, אלא שזו לא הבשילה לקשר זוגי מחייב

אתר פייסבוק (צילום מסך)

הציע נישואין בפייסבוק ולא קיים (צילום מסך)

תביעה יוצאת דופן לפיצוי כספי, הוגשה לאחרונה לבית משפט השלום על ידי צעירה תושבת הצפון, נגד צעיר ישראלי המתגורר באירופה בטענה כי לאחר שבילתה עם הצעיר על חשבונו באירופה, הוא הציע לה כביכול נישואין באמצעות הפייסבוק.

הצעיר הנתבע טען בכתב ההגנה שהגיש כי, "אמנם מימן מכספו שלו את עלות כרטיסי הטיסה ושהותה של התובעת בבית מלון באירופה, אך התברר לו לטענתו כי התובעת ניצלה אותו, כאשר הגיעה לביקור על מנת לבקר את בני משפחתה ולא על מנת להתראות עימו". עוד נכתב בכתב ההגנה, "אומנם החלו להירקם בליבו של הנתבע רגשות אהבה לתובעת, אלא שעדיין ההיכרות הייתה בראשית דרכה וכי בשלב זה לא אמר כי רצונו להינשא לתובעת, אלא הצהיר כי כוונותיו טהורות ורציניות". בנוסף, נטען בכתב ההגנה, הנתבע אמר לתובעת, כי, "הוא זקוק למספר חודשים בכדי לדעת באם הוא רוצה להינשא לה, אך אין לייחס לו הצהרת נישואין לאחר תקופה כל כך קצרה".

ב"כ של הצעיר הנתבע, עו"ד טליה לימור שקולניק, אמרה השבוע: "אין כאן הפרת הבטחת נישואין מצד הנתבע, שכן לא הוזמן אולם ולא חולקו הזמנות. אמנם באופן כללי דובר על רצון להינשא, אך היחסים ביניהם עלו על שירטון, כפי שיכול לקרות בין כל בני זוג והם נפרדו ולכן, יש למחוק את התביעה".

ביהמ"ש קיבל את עמדת הנתבע והתביעה נמחקה ללא צו הוצאות.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל