10 בינואר 2013

בתה של הסייעת האתיופית שהותקפה – זכתה בתואר "אלופת העברית"


לפני כחודשיים הותקפה ציונה מנגיסטו, עובדת עיריית קרית ביאליק האחראית על ליווי הסעות בבית ספר יסודי בעיר, על ידי אב זועם שבנו הושעה מבית הספר שבין היתר אמר לה: "אני אחזיר אותך לאיפה שבאת, אתיופית מסריחה" * השבוע זכתה בתה, הודיה בת ה-11, בתואר "אלופת העברית" לאחר שגברה על חבריה בבית הספר * אביה יוסי פרץ בבכי
מאת: יבגני זרובינסקי

האב פרץ בבכי. הודיה מנגיסטו עם אביה יוסי לאחר הזכייה

האב פרץ בבכי. הודיה מנגיסטו עם אביה יוסי לאחר הזכייה

הותקפה לעיני התלמידים. ציונה מנגיסטו (צילום: קריות באינטרנט)

הותקפה לעיני התלמידים. ציונה מנגיסטו (צילום: קריות באינטרנט)

בחודש אוקטובר 2012, חשפנו כאן בפורטל "קריות באינטרנט" מקרה שזעזע מדינה שלמה: הורה לתלמיד כיתה ו' בקרית ביאליק התקשה לקבל את החלטת בית הספר להשעות את בנו. הוא ניסה להעלותו להסעה למרות התנגדות בית הספר ועובדת העירייה שאחראית על ליווי התלמידים. המלווה, ציונה מנגיסטו, הפכה עד מהרה לקורבן של אלימות מילולית ופיזית, לעיני הנהג והתלמידים, ואמר לה: "אתיופית מסריחה, אני אהרוג אותך" (קליק לכתבה המלאה).

השבוע אף עין לא נותרה יבשה כשהתברר ש"אלופת העברית" בבית הספר נעורים בקרית ביאליק היא הודיה מנגיסטו תלמידת כיתה ה' 1, בתה של ציונה. בבית הספר ערכו תחרות בשפה העברית: 18 תלמידים מכיתות ד'-ו', שזכו לציון הגבוה ביותר, העפילו לשלב הגמר. התלמידים התמודדו עם שאלות בנושא חריזה, מילים נרדפות, איות ועוד.

הודיה מנגיסטו הצליחה לגבור על חבריה לשכבה וגם על תלמידי השכבה הגבוהה יותר וזכתה בתחרות. אביה, שליווה אותה, התרגש ופרץ בבכי.

מנהלת בית הספר, מירי בן שושן, לא הסתירה את התרגשותה: "הודיה היא תלמידה מדהימה, מבריקה ואחת שפשוט אוהבת את השפה העברית ומעודדת את כל חבריה לדבר נכון. העובדה שהיא גברה על תלמידים צברים ועל כאלה שמדברים רק עברית, אומרת את הכל. היא גאווה עבורנו".

ראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי: "שמחתי על העובדה שתלמידה ממוצא אתיופי זכתה בתחרות. יישר כוח גדול לכל התלמידים שלקחו חלק בתחרות".

* "אתיופית מסריחה" / צפו בכתבה ששודרה בערוץ 10 בשיתוף "קריות באינטרנט" >>>

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל