14 בינואר 2013

בכיר בעיריית קרית מוצקין לפקחים: אין דוחות? אין תוספת שכר


העובדה שהנהגים בעיר חונים לרוב כחוק לא מצאה חן בקרב אחד המנהלים, שדחק באנשי האכיפה לשלשל לקופה העירונית כסף רב יותר מקנסות – כך פורסם בחדשות 2 * במקביל, נתפסו עובדי ניקיון אוספים ברזל ומוכרים אותו לגורמים שונים בזמן עבודתם בתמורה לכסף * כך זה נראה

"מי שעושה 2 דוחות ביום, אין סיבה שיקבל שעות נוספות". מתוך חדשות 2

"מי שעושה 2 דוחות ביום, אין סיבה שיקבל שעות נוספות". מתוך חדשות 2

בישיבה מיוחדת שאליה נקראו כל הפקחים בקרית מוצקין סיפק בכיר בעירייה תשובה ל"שאלת השאלות" של הנהגים: האם נועדו דוחות החנייה להשליט סדר ברחובות או פשוט לסחוט מהם כסף? איציק דהאן, מנהל חזות העיר, תועד בסרטון שהגיע לידי חדשות 2 באומרו: "המנכ"ל אמר לי דבר מאוד פשוט: אנשים חושבים שנביא להם שעות נוספות כדי שייעשו 2-5 דוחות ביום?! רבותיי, במצב כזה אין סיבה לתת שעות נוספות". את הדברים חשף כתב חדשות 2, יוסי מזרחי.

אם עדיין נותר שמץ של ספק באשר לכוונותיו, הוסיף כהן והדגיש: "מי שלא ייעשה דוחות כמו שצריך בשמונה השעות שלו – לא ייקבל שעות נוספות. זה לא ייעלה על הדעת שמי שלא יכניס – גם יוציא יותר".

יוסי תושיה, ששימש בעבר פקח בעיריית קרית מוצקין, אישש בעדותו לחדשות 2 את רוח הדברים: "כל פקח היה נקרא לשימוע ונשאל למה הוא רשם רק 5-10 דוחות. הפקחים אמרו שהחבר'ה פשוט משלמים. היו עונים לנו שעדיין – יכולים לרשום דוחות".

תושיה עצמו מחה נגד ההתנהלות ועבר לעבוד במחלקת התברואה העירונית. בתפקידו החדש הוא גילה כי חלק מהעובדים מנקים פחות אשפה אבל הרבה יותר ברזל – ואז ממהרים למכור את השלל, בסיוע המכונית של העירייה ובשעות עבודתם.

מעיריית קרית מוצקין נמסר בתגובה על הכתבה: "ככלל, אין שום פרמיה על מתן כמות דוחות והתשלום לפקחים הינו בהתאם לשעות העבודה בפועל. העובד שנתפס מוכר ברזל, הועמד לדין משמעתי ונקנס. החניון בו תועד ראש העיר הוגדר במסגרת טקס שנערך במקום כאזור סגור לציבור אחרי שפונה ונחסם לכן תכלית החנייה התייתרה. העובד פוטר אחרי שכשל בתפקידו והסב לעירייה נזקים. טענותיו נבדקו לעומק בידי מבקר המדינה ונדחו".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל