17 בינואר 2013

חשיבותו של הסכם הגירושין


כל הליך גירושין עלול להוביל את כל אחד מבני הזוג ל-"צומת T" גורלית, בעלת שני נתיבי פנייה מרכזיים, האחד, נתיב פנייה לניהול תיק הגירושין במסגרת מאבקים משפטיים, והשני, יישום הליך גירושין במסגרת הסכם גירושין המוסדר באופן משותף בין בני הזוג
מאת: עו"ד עידית רונן

עו"ד עידית רונן

עו"ד עידית רונן

גירושין בהסכמה במסגרת העמדת הסכם גירושין בין בני הזוג, עדיפים בכל המקרים, על פני סכסוכים ומאבקים משפטיים בנוגע לזכויות ולחובות של כל אחד מהצדדים. הסכמי הגירושין חוסכים למעשה ריבים ומאבקים משפטיים מיותרים, ומאפשרים לכל אחד מבני הזוג להתמודד ביתר קלות ובהצלחה עם השבר הפוקד את מרבית המשפחות המודיעות על פירוק התא המשפחתי.

הסכם גירושין – כל היתרונות לחיים חדשים

במידה והחלטת על פירוק התא המשפחתי, ובמידה ויש בכוונתך להתגרש בזמן הקרוב, עדיף לעשות זאת במסגרת גירושין בהסכמה, המאפשרים לבני הזוג להגיע להסכמות משותפות בכל הנושאים הרלוונטיים לגידול ילדיהם המשותפים. מעבר לכך, סיום המחלוקות האישיות בין בני הזוג במסגרת הסכם גירושין, מאפשר לכל אחד מהצדדים להתחיל את החיים החדשים שלו מתוך השלמה עם הפרק הקודם בחייהם.

במסגרת עריכת הסכם גירושין, נדרשים בני הזוג להגיע להסדר משותף ומקיף הכולל את כל האלמנטים הקשורים לפירוק התא המשפחתי, לרבות, ענייני משמורת, חלוקת רכוש, מזונות, חלוקת חובות, עניין מזונות אישה, כתובתה, תוספתה ועוד.

* מחפשים עו"ד? כאן תמצאו מגוון עורכי דין בקריות

בכל הקשור להעמדת הסכם גירושין, מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין המתמחה בדיני משפחה וגירושין, וזאת על מנת לבחון את כל ההיבטים הקשורים לסעיפי ההסכם בין הצדדים. במקביל, תהיה דרישה לאשר את ההסכם בבית המשפט או בבית הדין הרבני, וזאת על מנת להעניק להסכם שנערך ביניכם תוקף של פסק דין.

בתי הדין הרבניים ובתי המשפט נוהגים להתערב ולשנות את סעיפי ההסכם במקרים בהם טובת הילדים נפגעת.

חשוב לזכור – לאחר שבית המשפט/בית הדין הרבני אישר את הסכם הגירושין, כמעט ובלתי ניתן לערוך בו שינויים, ולכן, ראוי, חשוב ואף מומלץ לגבש הסכם שישרת בסופו של דבר בהליך הגירושין וכמובן ישמור על הילדים שבמשפחה.

הכותבת היא עו"ד עידית רונן העוסקת בדיני משפחה, גירושין, צוואות וירושה

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל