26 בינואר 2013

"יש לי חבר כמעט בן אדם. הוא דרוזי"


חייל צה"ל (צילום ארכיון: דובר צה"ל)

(צילום ארכיון: דובר צה"ל)

גולשים כותבים // אלירן לוי:

יש לי חבר. אח. שירת באחת היחידות הקרביות בצה"ל, עובד במוסד ממשלתי בכיר בעבודת ביטחון ולומד תואר ראשון.

אחד הגברים שהכרתי בחיי.

בחור שתבקשו ממנו משהו ותקבלו מה שתצטרכו בכל שעה ובכל מקום.

בחור חייכן, נעים ומצחיק.

אבל במדינתנו הוא רק כמעט בן אדם. כי הוא דרוזי.

אתמול יצאנו כמה חבר'ה למועדון הרוז בקרית חיים והוא לא נכנס בגלל שהוא ״לא רשום״ אבל החבר השני היהודי כן יכול להיכנס, למרות שגם הוא לא רשום.

היום במועדון הנתבג במפרץ חיפה הוא לא נכנס שוב מאותה סיבה. אבל לנו הרי ברור מה הסיבה: הוא דרוזי.

הוא חבר קרוב שלי, בכל הבית שלו מתנוססים דגלי ישראל ובסלון ביתו יש תמונת הנשיא והרמטכ״ל. בחור ערכי ואידיולוגי, יותר מהרבה יהודים שאני מכיר. משפחה מכובדת עם מורשת קרב נדירה שפעלו למען היהודים, שעכשיו אומרים לו שהוא "לא רשום".

אח יקר שלי אתה יפה וקודם כל חבר ובן אדם משכמך ומעלה, זה אנחנו שגזענים ומכוערים. אל תתייחס לאותם גזענים שלא מבדילים בין בוגדים לבין אנשים נדירים כמוך.

אל תתן לזה להבעיר שנאה בנינו אח יקר. תישאר מדהים כפי שאתה, תישאר אח שלי יקר. אוהב אותך אח לנשק ומזיל דמעה.

עדכון (27.1.2013, 11:20):

בסוף השבוע פורסם בפורטל "קריות באינטרנט" הפוסט המרגש והמרגיז של אלירן לוי, בו הוא סיפר כי שני מועדונים שונים בקריות סירבו להכניס את חברו מהצבא, ראני טריף, לטענתו רק בגלל סיבה אחת: כי הוא דרוזי.

הבוקר, בתיווך מערכת קריות באינטרנט, התארח טריף באולפן "יום חדש" של ערוץ 2 וסיפר על ההשפלה שעבר במהלך הסופ"ש האחרון.

מועדון הנתב"ג בקרית חיים: "אין סיכוי – גם דרוזים חוגגים אצלינו"

מתן אבני, מנהל מועדון הנתב"ג, מסר בתגובה: "אין סיכוי שזה קרה. הייתי אומר שאבדוק את זה מול העובדות שלי, אבל אין בכלל טעם מכיוון שמדובר בהוראה מאוד ברורה. פשוט לא קורה שמישהו בגלל מגזר או דת כלשהי לא ייכנס למקום. חרטנו על דגלנו שאנו מאפשרים לכולם לבלות אצלנו. לפני שבועיים גם חגג אצלנו בחור דרוזי שעובד ב"בזק" חיפה".

ממועדון הרוז נמסר כי "המועדון עובד מספר ימים בשבוע, כשבחלק מהימים המועדון סגור למסיבות פרטיות בלבד ולרשימות מוזמנים בלבד. אנו לא יודעים על המקרה. נשמח ליצור קשר עם הבחור, להסביר לו מדוע לא נכנס ולהזמינו באחד הימים האחרים, כשהמסיבה לא סגורה למוזמנים בלבד, ולפצותו".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל