30 בינואר 2013

בקרוב בחיפה והקריות: תחנות להשכרת אופניים


באיחור קל אחרי אזור המרכז, גם חיפה והקריות מתקרבות למימוש פרוייקט תחנות השכרת אופניים שיופעלו לרווחת התושבים

השכרת אופניים בקריות, בחיפה

בקרוב בקריות. תחנות השכרת אופניים

פרסום ראשון // ראשי הערים בקריות ובחיפה נועדו השבוע בלשכתו של ראש עיריית קרית ים, שמואל סיסו, לשם דיון באפשרות להפעיל פרויקט משותף בכל הקריות להשכרת אופניים בדומה לזה המופעל בהצלחה בתל אביב וסביבתה מזה כשנתיים.

סיסו המשלים בימים אלה שבילי אופניים לכל אורכה ורוחבה של הקריה, בדק את הנושא לעומק ונועד כבר עם הנהלת החברה המפעילה את המיזם בתל אביב וזאת מתוך כוונה לבחון את היתכנותו גם באזור.

בעקבות הבדיקות שערך, החליט סיסו לזמן את עמיתיו ולהציע להם להוציא לפועל את המיזם במשותף כך שיהיה יעיל וכלכלי יותר וישרת את כל תושבי האזור.

יוזם הרעיון. ראש עיריית קרית ים שמואל סיסו

יוזם הרעיון. ראש עיריית קרית ים שמואל סיסו

בישיבה שהתקיימה השבוע בלשכתו של סיסו, לקחו חלק ראש עיריית חיפה יונה יהב, ראש עירית קרית מוצקין חיים צורי, ראש עיריית קרית ביאליק אלי דוקרסקי ובני חזן מנכ"ל עיריית קריית אתא. מנהל מערכות המידע של חברת FSM, המנהלת את מיזם האופניים בתל אביב, הציג בפני ראשי הערים את עקרונות הפרויקט ואת הדרך להוצאתו לפועל.

בישיבה השתתף גם מנהל המחוז במשרד להגנת הסביבה אשר הביע את תמיכת המשרד ביוזמה והבטיח לנסות ולסייע בגיוס תקציבים ממשלתיים. בתום הדיון הודיעו המשתתפים לנציג חברת FSM כי הם מוכנים לצאת לדרך באופן מיידי וביקשו לקבל בדחיפות תוכנית היתכנות של הפעלת המיזם בדומה לזה הפועל בתל אביב.

ראשי הערים הביעו את הסכמתם בחשיבות מיזם מסוג זה, הן כאמצעי תחבורה יעיל בתוך הקריות והשומר על איכות הסביבה והן כאמצעי אשר ייסע למשתמשים בשירותי התחבורה הציבורית המתפתחת באזור הן של הרכבת הפרברית והן של פרויקט המטרונית.

על פי הנתונים שהוצגו בישיבה מתברר כי בתל אביב הוחזרה כבר מרבית ההשקעה בפרויקט והוא עבר לרווחיות. ראשי הערים שהתכנסו השבוע הודיעו חשיבותו של הפרויקט היא בשירות לתושבים ובשמירה על איכות הסביבה ולא מתוך שיקולי רווח.

ראשי הערים השבוע. מימין: ראש עיריית קרית מוצקין חיים צורי, ראש עיריית קרית ים שמואל סיסו, ראש עיריית חיפה יונה יהב, ראש עיריית קרית ביאליק אלי דוקורסקי

ראשי הערים השבוע. מימין: ראש עיריית קרית מוצקין חיים צורי, ראש עיריית קרית ים שמואל סיסו, ראש עיריית חיפה יונה יהב, ראש עיריית קרית ביאליק אלי דוקורסקי

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל