31 בינואר 2013

תביעת ענק: "הרופא הרחיב לי את פי הטבעת"


תביעת רשלנות רפואית הוגשה לבית המשפט בחיפה: צעיר תושב האזור הגיע לבי"ח בנהריה לניתוח "פרונקל" בעצם הזנב ועבר בטעות ניתוח הרחבה של פי הטבעת. דורש פיצויים בסך של 2.5 מיליון שקל. הרופא המטפל פוטר

"מדובר בשרשרת שגיאות שהובילו אחת לשניה. הבעיה התחילה בבדיקה רשלנית לפני הניתוח, בה החולה לא נבדק כראוי. הרופא המטפל נתן לאחיות הוראות שגויות, ולכן בוצע ניתוח אחר,והרופא המטפל לא דיווח על הטעות לרופא הבכיר הכונן. הטעות לא תוארה בסיכום המחלה, והרופא הבכיר נאלץ לכתוב את הסיכום מחדש. חברי הועדה סבורים כי התנהגות הרופא המטפל היתה בהחלט בלתי ראויה"  -כך נקבע בסיכום דו"ח מסקנות של ועדת הבדיקה מטעם משרד הבריאות, שהוקמה לאחר פניית עורכי הדין אושרי שלוש ופרופ' יעקב ברג בשמו של צעיר תושב הצפון.

עקב ממצאיה החמורים של ועדת הבדיקה, הרופא המטפל פוטר מעבודתו בבית החולים נהריה.

בית חולים, בריאות, רופא (אילוסטרציה)

נותח בפי הטבעת ללא הסכמתו (אילוסטרציה)

עם קבלת ממצאי הועדה, הצעיר הגיש השבוע תביעה לביהמ"ש השלום בחיפה נגד הרופא המטפל וכנגד ביה"ח בנהריה בטענה לרשלנות רפואית. ב"כ של התובע, עורכי הדין אושרי שלוש ופרופ' יעקב ברג, מדגישים בכתב התביעה, כי "הניתוח שבוצע ללא הסכמת מרשי הוא פגיעה קשה בפרטיותו ובאוטונומיה של גופו של מטופל. כל אדם זכאי לדעת אילו תהליכים פולשניים מבוצעים בו ומדוע, והוא חייב לתת הסכמתו לכך."

בנוסף, נטען בכתב התביעה כי בית החולים והרופא המטפל הפרו באופן בוטה את הוראות החוק באשר לניהול רשומות רפואיות. כך למשל: בטופס ההסכמה לניתוח לא נרשמו פרטי הרופא , בטפסי ההסכמה להרדמה ולניתוח חסרים פרטים.

עורכי הדין אושרי שלוש ופרופ' יעקב ברג הוסיפו ואמרו "ועדת בדיקה מטעם משרד הבריאות מצאה כי הרופא הנתבע פעל ברשלנות ובחוסר כבוד בגופו של המטופל.הרופא אכן פוטר בעקבות ממצאי הוועדה. כעת אנו דורשים פיצוי גבוה כנגד הסבל ואי הנוחות הרבים שנגרמו לו, ועקב הניתוחים המיותרים שנאלץ לעבור. סכום התביעה הינו לפי סמכותו של בית המשפט- 2.5 מליון שקל".

עוד הוסיפו באי כוחו של הצעיר, כי "הצעיר, אושפז כאמור בביה"ח לשם ביצוע ניקוז מורסה בעצם הזנב, אך בשל התנהלות רפואית כושלת של צוות בית החולים, בוצע בו ניתוח שונה לחלוטין להרחבת פי הטבעת….ויתרה מכך, הופתע לגלות שלאחר הניתוח הראשון שאותו עבר ללא הסכמתו, לא בא מזור לסבלו והוא נאלץ לעבור ניתוחים נוספים, לרבות הניתוח שבגינו הופנה מלכתחילה לבית החולים נהריה".

מבית החולים גליל המערבי נהריה נמסר ל'קריות באינטרנט' בתגובה: "הנהלת בית החולים החלה לטפל באירוע עוד באותו היום מול החולה ומול משרד הבריאות בשקיפות מלאה. על הטענות שהועלו בכתב התביעה, ישיב בית החולים כמקובל בבית המשפט".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל