31 בינואר 2013

קרית מוצקין: הקופה גריזלדה מתה בחי-פארק


בגיל 36 מתה השבוע בחי-פארק שבקרית מוצקין גריזלדה, קופת אורנגאוטן * "הייתה אנושית ואהבה לצייר", אומרים שם * באוגוסט אשתקד מת במקום גם הג'ירף ג'אבר

גריזלדה, קופת אורנגאוטן, מתה השבוע בחי-פארק בקרית מוצקין כשהיא בת 36. היא הגיעה לחי-פארק מגן החיות היידלברג שבגרמניה. את שלוש השנים הראשונות לחייה בילתה גריזלדה עם מנהל גן החיות הגרמני בביתו, ועל כן חונכה בדרך שונה משאר בני משפחתה הקופים.

אהבה מתנות ולצייר. הקופה גריזלדה

אהבה מתנות ולצייר. הקופה גריזלדה

"גריזלדה הייתה אנושית במובנים רבים", מספרים השבוע בחי-פארק קרית מוצקין, "בבוקר הייתה מקפידה להסתרק ולסדר את הפוני המיוחד שלה, כמו גם שאר שערות גופה. גריזלה אהבה לצייר ואפילו נערכה תערוכת ציורים שלה בכנס ארגון גני החיות שנערך בקריית מוצקין. היא התמחתה בציורים אבסטרקטיים מרובי צבעים".

הקשר החם שנרקם עם מטפליה היה שונה מכל קשר אחר עם חבריה לקבוצה בגן החיות. גריזלה אהבה לקבל מתנות (פרי מתוק, ערמת קש, אצטרובל) ותמיד השיבה במתנה אחרת למטפל, וזאת בהישג ידה (לרוב זרד של קש).

"שבוע לפני מותה חשנו כולם שמצבה הבריאותי מתדרדר. לא הייתה ברירה אלא להרדימה לצורך בדיקות וטיפול ראשוני. מכיוון שמצבה היה קשה מאוד היא לא הצליחה להתאושש ומתה. בדיקות הדם שלה והנתיחה לאחר המוות מצביעות על מחלה כלייתית שהתבטאה ככשל כליות אקוטי עם מעל 70% הרס הכליה. כולנו המומים מלכתה".

בחודש אוגוסט אשתקד אנשי גן החיות בקרית מוצקין מצאו את הג'ירף ג'באר כשהוא ללא רוח חיים. מהנתיחה שבוצעה בגופתו התברר כי שקיות חטיפים ושקיות ניילון יצרו אל הג'ירף המסכן חסימת מעיים.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל