1 בפברואר 2012

יבוא המכוניות חוזר לנמל חיפה


יבוא המכוניות חוזר לנמל חיפה

למעלה מ-400 כלי רכב פרטיים של החברות פיז'ו וסיטרואן נפרקו בימים האחרונים בנמל חיפה. נמשכות ההכנות לקליטת מכוניות נוספות

אחרי תקופה ארוכה של הכנות ודיונים, לאור פניותיהן של רוב יבואניות הרכב לישראל, החלה השבוע הלכה למעשה פריקת כלי הרכב בנמל חיפה.

מאות כלי רכב פרטיים של חברת דוד לובינסקי, יבואנית פיז'ו וסיטרואן לישראל, נפרקו משתי אוניות שעגנו בנמל חיפה.

הפעילות החלה בלילה שבין שבת לראשון, אז נפרקה הקבוצה הראשונה של המכוניות מהאוניה FIDES השייכת לחברת הספנות גרימלדי (סוכן האוניה – אלאלוף), שנקשרה במוצאי שבת ברציף המרכזי, סמוך לטרמינל הנוסעים.

בזו אחר זו הורדו 86 מכוניות הפיז'ו, בעיקר בדגמי 107 ו-207, ע"י צוותים של חברת ג.דניאל. במשמרת א' של יום ראשון הועברו המכוניות הללו ע"י עובדי נמל חיפה אל שטח האחסון המיוחד, שהוקצה להן בעומק שטח במערב הנמל המכונה "שטח U" וממוקם סמוך לשער בת גלים של הנמל.

בהמשך השבוע, בלילה שבין שני לשלישי נפרקו כ-350 כלי רכב נוספים מהאוניה CALA PARADISO (סוכן האוניה – החברה הסקנדינבית) שנקשרה ברציף המערבי של נמל חיפה. בתחילת משמרת ג' נפתחו "דלתות" האוניה ובסיוע רמפה מיוחדת שנשכרה ע"י הנמל, הורדו כלי הרכב. גם המכוניות האלו הועברו ל"שטח U" ויצרו מחזה שלא נראה שנים רבות בנמל חיפה.

יש לציין שהפעילות בוצעה לשביעות רצונם המלאה של יבואני הרכב.

לאור הפניות הרבות של יבואני רכב נוספים, נמל חיפה ממשיך גם בימים אלה להיערך תפעולית להגעת מכוניות נוספות, כדי להעניק להם את השירות הטוב ביותר. פעילויות ההכנה כוללות גם הכשרת מקומות אחסון נוספים לאלפי מכוניות.

איל דונסקי, סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי, נמל חיפה: "כמו בכל תחומי הפעילות, נמל חיפה ערוך ומוכן לתת את השירות המיטבי ללקוחותיו. בחודשים האחרונים מרבית יבואני הרכב יצרו קשר ישיר עם הנמל, לבדוק את יכולותינו בתחום הפריקה והטעינה של רכבים. אנו שמחים מאוד לתת מענה ראוי לצורך זה של היבואנים, כאשר יש לציין במיוחד את עובדי נמל חיפה, אשר נרתמו במרץ ובהתלהבות לביצוע פרוייקט זה. אנו צופים כי רכבים רבים נוספים יפרקו בנמל חיפה במהלך 2012 והלאה, וממשיכים להיערך להכשרת שטחי אחסנה נוספים על הקיימים"

צילום: ורהפטיג ונציאן

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל