11 בפברואר 2013

האם המשטרה מחפה על בתו החורגת של ראש העיר, החשודה בתקיפת שוטר?


מאת יבגני זרובינסקי

מעקב קריות באינטרנט // האם משטרת זבולון מחפה על בתו החורגת של ראש עיריית קרית מוצקין, החשודה בכך שהשתוללה וסטרה לשוטר שעצר אותה בגין עבירת תנועה בחודש נובמבר אשתקד, תוך שהיא מציינת את "אילן היוחסין שלה" והיותה "בת של"? למרות שעברו למעלה משלושה חודשים מאז המקרה החמור, במשטרה לא ממהרים להגיש כתב אישום ועדיין "חוקרים"
מאת: יבגני זרובינסקי

תחנת משטרת זבולון (צילום ארכיון)

חוקרים כבר למעלה משלושה חודשים. משטרת זבולון (צילום ארכיון)

במשטרת ישראל מתייחסים בחומרה לכל אירוע תקיפת שוטר ולרוב כל מקרה כזה מסתיים במעצר שמוביל בדרך כלל להארכת מעצר עד תום ההליכים ולאחר מכן הגשת כתב אישום. אך לא כך הם הדברים כשמדובר בבתה של דפנה צורי, מ"מ מנכ"ל היכל התיאטרון בקרית מוצקין ובתו החורגת של ראש העיר חיים צורי.

דפנה וחיים צורי

דפנה וחיים צורי

האירוע המביש התרחש בחודש נובמבר האחרון כאשר הצעירה שנהגה ברכבה עוכבה על ידי שוטר בגין עבירת תנועה (את סוג העבירה מסרבת המשטרה לגלות) ועל פי החשד זו החלה לגדף אותו ולאיים עליו תוך שהיא מזכירה את "אילן היוחסין שלה" והיותה "בת של". לאחר שהשתוללה נלקחה לתחנת משטרת זבולון בקרית חיים ולאחר חקירה, הגיע אביה החורג, ראש העיר חיים צורי, לתחנה והצעירה שוחררה לביתה ב"תנאים מגבילים" (אילו תנאים? גם זאת לא מגלים במשטרה).

כבר לפני כשלושה חודשים כשחשפנו כאן ב"קריות באינטרנט" את המקרה, במשטרה לא מיהרו למסור פרטים וכשפנינו לתגובתם, בתחילה נאמר לנו כי "אין הם מוסרים פרטים אודות אזרחים". לאחר שהצגנו בפני המשטרה את הדברים הידועים לנו, דובר מחוז חוף של המשטרה, רפ"ק ערן שקד, מסר לקריות באינטרנט: "הצעירה עוכבה לאחר שביצעה עבירת תנועה ואז על פי החשד תקפה את השוטר. חקירת האירוע נמשכת ובסיומה יוחלט אם להגיש נגדה כתב אישום".

דפנה צורי לא היססה בזמנו להתייצב לצד ביתה ואמרה ל"זמן קריות": "העובדות במקרה לא מדויקות, הסיפור התגלגל לאן שהוא כלל לא היה צריך להגיע. בכל אופן ביתי מצרה על כל הפרשה".

"אף שוטר בתחנה לא שמע על המקרה עד לפרסומו"

כאמור, עברו למעלה משלושה חודשים מאז האירוע, אך במשטרה טרם הגישו כתב אישום נגד הצעירה. פנינו למשטרה ורצינו לברר היכן עומד התיק ונמסרה לנו התגובה הלקונית הבאה: "הליך החקירה טרם הגיע לסיומו". שאלנו גם מה "נתקע" בחקירה והאם גם במקרים אחרים של תקיפת שוטר, אליהם המשטרה מתייחסת בחומרה בדרך כלל, החקירה לוקחת זמן רב כל כך – אך לשאלות אלו לא קיבלנו תשובה.

גורם בכיר במחוז חוף של המשטרה אמר ל"קריות באינטרנט": "אין ספק שמדובר בטיפול מיוחד בצעירה ומתייחסים לנושא ברגישות. רואים בבירור שניסו להשתיק כמה שיותר את הסיפור, ועובדה היא שכמעט אף שוטר בתחנת זבולון לא שמע על האירוע עד שהוא נחשף על ידכם".

כתבות נוספות בנושא קרית מוצקין:

פקחי מוצקין מחלקים דוחות ב-2:30 לפנות בוקר
בכיר בעיריית קרית מוצקין לפקחים: אין דוחות? אין תוספת שכר
"עובדי עיריית קרית מוצקין מסכנים ילדים"
חשד: בתו החורגת של ראש עיריית קרית מוצקין השתוללה וסטרה לשוטר
זכאות לבגרות: ביאליק במקום הראשון, מוצקין בתחתית
ראש עיריית קרית מוצקין נוהג ללא חגורה וחונה בחניית נכים
מוצקין: רכבכם נגנב? לא בטוח שהעירייה תסייע

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל