12 בפברואר 2013

הקרב על נאום אובמה: ראש עיריית חיפה נלחם


ראש עיריית חיפה יונה יהב מגביר את הלחץ על מנת ולהביא את נשיא ארה"ב ברק אובמה לביקור היסטורי בעיר חיפה. מצ"ב מכתבו של ראש העיר לשגריר האמריקאי, עם העתק שנשלח לבית הלבן. במכתבו מציין יהב את היותה של העיר מוקד לשלום כבר 110 שנה בניגוד לרעיונות אחרים כפי שעלו בימים האחרונים

יבוא לחיפה? ברק אובמה

יבוא לחיפה? ברק אובמה

ראש העיר חיפה יונה יהב, פנה הבוקר במכתב לשגריר ארה"ב בישראל דן שפירו, ובו הוא מזמין את הנשיא אובמה להתארח בחיפה, במהלך ביקורו בישראל. במכתב שהעתקו נשלח גם לבית הלבן, מציין יהב כי חיפה משמשת מודל לעולם כולו בזכות הדו-קיום המתקיים בה בין יהודים לערבים.

במקביל ביקר יהב היום בכנסת ונפגש עם גורמים מדיניים מהם ביקש להשפיע על המהלך לטובת העיר חיפה ומדינת ישראל.

במכתבו לשגריר כותב ראש העיר חיפה: "בימים אלה נערכים לביקורו של נשיא ארה"ב, מר ברק אובמה, בישראל. הנני מבקש להציע את חיפה כעיר מארחת לביקורו של הנשיא בישראל. ביקרת בחיפה וראית במו עיניך כי עד כמה מהווה חיפה מודל ודוגמא לעולם כולו בזכות החיים המשותפים המתקיימים בה הלכה למעשה בין יהודים, ערבים, מוסלמים, נוצרים, דרוזים ובהאים.

חיפה היא העיר שלישית בגודלה בישראל. עיר שבורכה בערכי טבע ונוף נדירים המשפיעים על עיצוב אופי תושביה. ביתם של 271.000 תושביה המתגוררים ב 105.000 בתי אב. העיר משתרעת על שטח של 60.000 דונם.

מה שעושה אותה לעיר מיוחדת אינם רק נופיה הייחודיים. אלא גם תושביה. עיר שבה למעלה מ – 100 שנה מתקיימת מסורת של חיים משותפים לבני כל העדות והדתות. עיר מעורבת, שבה חיים יהודים וערבים בהרמוניה ובשכנות טובה. עיר אשר תושביה יצרו בסיס מוצק של סובלנות, ערבות הדדית ואחדות המטרה.

בעיר 3 בתי חולים אוניברסיטאיים. המרכז הרפואי העל – אזורי רמב"ם, בית החולים כרמל ובית החולים בני ציון בהם מתנהלים גם מחקרים רבים בתחום מדעי הרפואה.

בחיפה מספר הסטודנטים הגדול במדינה, באוניברסיטת חיפה, בטכניון ומרכז ובאקדמי כרמל לומדים כ-35.000 סטודנטים ובהן כ – 5.000 אנשי סגל אקדמי ומחקר, יותר מאשר בכל עיר בישראל. שלושה זוכי פרס נובל לכימיה יצאו מהטכניון.

נשמח שכבוד הנשיא אובמה יבקר בחיפה למען קידום מטרת השלום אליה כולנו נושאים עיניים".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל