18 בפברואר 2013

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

במשך שעתיים ניסו כבאים לחלץ כלבה שנפלה לבור


בשעות אחה"צ (יום א') התקבלה הודעה בחדר המבצעים של שרותי הכבאות בחיפה כי בשדרות הציונות בקרית אתא, באתר בו מתבצעות עבודות בניה, נפלה כלבתו של הבעלים לבור עמוק במיוחד אשר נחפר לשמש עבור יסודות המבנה.

במשך שעתיים ניסו כבאים לחלץ כלבה שנפלה לבור

הכלבה נפלה לבור. הכבאים בניסיונות החילוץ

הכלבה, אשר היתה מבוגרת, חירשת ועיוורת, צנחה לקרקעית הבור אשר עומקו כעשרה מטרים וקוטרו כ-60 סנטימטרים בלבד. מפקד הצוות הראשון אשר הגיע לזירה, רס"ר קובי משיטה, הבחין בכלבה מוטלת בקרקעית ולנוכח מורכבות החילוץ הנדרש הזעיק למקום את היל"מ (היחידה לחילוצים מיוחדים) של שרותי הכבאות, בפיקודו של רשף חמוד מרזוק. יחידה זו, שהוקמה בחיפה לפני כשבע שנים היתה לראשונה מסוגה, מובילה בתחומה ומודל לחיקוי ליחידות נוספות אשר קמו בעקבותיה ברחבי הארץ. חברי היחידה מתמחים בנוסף להכשרתם כלוחמי אש מן המנין גם בחילוץ מחללים מוקפים, חילוצים מגובה, חילוצים מעומק וכיוצא באלה. במהלך השנים השתתפה היחידה בעשרות אירועים מורכבים והפכה לשם דבר בתחומה.

הפעולות הראשוניות שבוצעו היו ייצוב המצב ובניית מערך של עמדות עבודה וחבלים על מנת לחלץ את הכלבה חסרת המזל. משך כל מהלך העבודות היו חשופים המחלצים לסכנת דרדור ומפולת קרקע, אולם חברי היחידה הפגינו מיומנות גבוהה, ובתנאים לא פשוטים לאחר שנאלצו לשלשל למעמקי הבור 2 מחלצים – סמל נגרין אסף וכבאי ארז עטיה – מקץ למעלה משעה של עבודה מאומצת הצליחו להגיע לקרקעית הבור, רק בכדי לגלות שמצב הכלבה בכי רע. רוב גופה היה קבור באדמה החפורה ועצמותיה מרוסקות. בזהירות המתבקשת הם חשפו את גופה ופינו מסביבה שאריות עפר על מנת שיוכלו לכרוך סביבה ריתמת חילוץ.

לבסוף, מקץ כשעתיים לאחר תחילת האירוע הועלתה הכלבה אל פני הקרקע, אך כוחה לא עמד לה והיא לא שרדה את הנפילה. מסתבר שלא לכל הסיפורים סוף טוב.

במשך שעתיים ניסו כבאים לחלץ כלבה שנפלה לבור

לא שרדה את הנפילה

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל