18 בפברואר 2013

אחד מכל חמישה מודה: נהגתי תחת השפעת אלכוהול


לפי סקר שערכה עמותת "אור ירוק", כ-20% מהנהגים סיפרו כי נהגו לאחר שתיית אלכוהול לפחות פעם אחת

אלכוהול, נהיגה, שכרות (אילוסטרציה)

נתונים מדאיגים (אילוסטרציה)

לקראת מסיבות פורים בסוף השבוע חושפים בעמותת "אור ירוק" נתון מדאיג למדי, לפיו אחד מכל חמישה נהגים הודה כי נהג תחת השפעת אלכוהול לפחות פעם אחת.

בחג פורים נהוג לומר "משנכנס אדר מרבין בשמחה" ולכן יצאו המוני אזרחים לברים ולמועדונים וישתו הרבה אלכוהול. כמה מהם ישתו וגם ינהגו? מסקר חדש שערכה עמותת "אור ירוק" עולה ש-20% מודים כי שתו אלכוהול ונהגו לאחר מכן. הסקר נערך באמצעות מכון המחקר גיאוקרטוגרפיה, בחודש פברואר 2013.

כשנשאלו מהי הסיבה לנהיגה תחת השפעת אלכוהול, 34% טענו כי הם שותים קפה או מים ורק לאחר מכן יוצאים לדרך. 25% מאמינים כי האלכוהול כלל לא משפיע עליהם. 20% מדווחים כי הם נוסעים בזהירות רבה יותר ו-13% מדווחים כי אין נהג אחר שינהג -מדובר בירידה חדה בשנים האחרונות, כאשר בשנת 2009, 38% טענו כי אין נהג אחר שינהג.

שמואל אבואב, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "העובדה ש-25% לא יודעים שאלכוהול משפיע על הנהיגה, אמור להוות תמרור אדום לכולנו. האלכוהול משפיע כבר מהכוסית הראשונה ויכול לגרום לקטל בדרכים. בשנת 2011 ביצע אגף התנועה במשטרה, כ-850 אלף בדיקות אלכוהול. על ממשלת ישראל להגביר את האכיפה ולהגיע למיליון בדיקות אלכוהול".

מנתוני עמותת "אור ירוק", עולה כי מידי שנה נפגעים בממוצע מעל 700 בני אדם בתאונות שאלכוהול מעורב בהן ונהרגים ו-20 בני אדם נהרגים. בשנת 2011 חלה עליה של 24% ביחס לשנת 2010, במספר הנפגעים בתאונות דרכים שאלכוהול היה מעורב בהן – מספר הנפגעים היה כ-550 בני אדם.

השפעת אלכוהול על הנהיגה, נחשבת לגורם התורם ביותר להיפגעות בתאונות דרכים כתוצאה מהתנגשות בין כלי רכב. האלכוהול משפיע כבר מהטיפה הראשונה ופוגע בריכוז, ביכולת התגובה, הוא גורם לעייפות ופוגע בשיקול הדעת. לכן, חשוב להבין – האלכוהול הורג.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל