19 בפברואר 2013

קרית חיים: 15 מיליון שקל יושקעו בפארק הספורט הגדול בצפון


פרסום ראשון // 95 דונם של פארק שבשטחו יקומו מגרשי כדורגל, קט-רגל, טניס, שבילי אופניים, מסלולי ג'וגינג, ומתקני כושר גופני

פארק הספורט הגדול בצפון (הדמיית הפרוייקט)

פארק הספורט הגדול בצפון (הדמיית הפרוייקט)

מתחם ספורט עבור כל המשפחה. פארק ספורט חדש ובו מגרשי כדורגל ומגרשי מיני פיץ' יוקם השנה בקרית חיים, בהשקעה של מעל ל-15 מיליון שקל.

הקמת הפארק בשטח שמדרום לבית נגלר, תבוצע ע"י החברה הכלכלית לחיפה במסגרת תכנון מפורט לפארק ספורט ייחודי, שיתפרש על מרחבים פתוחים בשטח כולל של 95 דונם.

פארק הספורט יוצא לדרך לאחר שבוצע אפיון של צרכי האוכלוסייה. בחברה הכלכלית מסבירים כי לפרויקט הוכנו מספר חלופות אשר נבחנו בשיתוף עם ועד קרית חיים ומינהל ההנדסה של עיריית חיפה.

מבין ההצעות השונות, נבחרה לבסוף החלופה הכוללת שני מגרשי אימון לכדורגל, מגרשי מיני-פיץ' (מגרשים לקט-רגל וכדורעף) ומתקני כושר. בחודש הקרוב יפורסמו מכרזי הביצוע למגרשי המיני-פיץ' ועם גמר התכנון יפורסמו יתר המכרזים.

ראש עיריית חיפה, יונה יהב, מסר לקריות באינטרנט: "במהלך השנים האחרונות הושקעו בקריית חיים מאות מיליוני שקלים בפיתוח תשתיות, תרבות ועתה אנו יוצאים לדרך עם מתחם ספורט ברמה הגבוהה ביותר המותאם לסטנדרטים אותם הצבנו לפיתוחה של הקריה ובמסגרת הפיכתה של חיפה לעיר המובילה ברשת ערים פעילות ובריאות בישראל".

מנכ"ל החברה הכלכלית לחיפה גל פלג: "תכנון הפארק מעמיד לרשות הציבור הרחב מגוון פעילויות הכולל מגרשי כדורגל, קט-רגל, טניס, שבילי אופניים, מסלולי ג'וגינג, ומתקני כושר גופני. התכנון כולל מגרשי חנייה ומערכת תאורה שתהפוך את השטח החשוך כיום, לפארק שוקק חיים גם בשעות הערב".

הצוות המוביל את הפרויקט, פועל בשיתוף נציגי עיריית חיפה, לצורך קבלת מענקים מהטוטו, לכיסוי חלק מהעלויות. ביציעים שמסביב למגרשים, ניתן יהיה לארח כ-500 צופים. המתחם יוקם על קרקע השייכת למינהל מקרקעי ישראל, אשר נתן את הסכמתו להקצאתה לצורך פיתוח ציבורי, בתמורה לעלות סמלית.

בחברה הכלכלית מציינים כי בימים אלה מבוצע התכנון הפרטני של שלב א' בפרויקט, שהיקפו כ -30 דונם. במקביל, נמשכים תכנון התב"ע (תכנית בניין עיר) לצורך תכנון חדש של כל המתחם והוצאה לפועל של יתר המכרזים להקמת הפארק.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל