26 בפברואר 2013

אצטדיון סמי עופר ידורג בחזית האצטדיונים באירופה


התאחדות הכדורגל האירופית – UEFA, שבעת רצון מהתקדמות ההקמה של אצטדיון סמי עופר בחיפה. כך עולה מביקורו של הנציג הבכיר של UEFA, הסקוטי ויליאם מק'דוגאל באצטדיון במסגרת מעקב EUFA אחר התקדמות הבנייה. "אני מצפה בכיליון עיניים לבקר באצטדיון עם השלמתו בחודש יולי"

ויליאם מק'דוגאל, מפקח האצטדיונים הסקוטי (גלאזגו) הגיע לחיפה מטעם התאחדות הכדורגל האירופית UEFA כאורח החברה הכלכלית לחיפה, במסגרת מעקבUEFA אחר התקדמות הקמת האצטדיון ועמידתו בתקנים של ההתאחדות האירופית. מק'דוגאל משמש כמפקח מגרשים בכיר שלUEFA והגיע ארצה כאורחה של ההתאחדות הישראלית לכדורגל.

"עם פתיחת האצטדיון בקיץ הקרוב תהיה לקהל חווית צפייה שכמותה לא נראתה בישראל" אמר גל פלג מנכ"ל החברה הכלכלית, שמקימה את אצטדיון סמי עופר, "תכנון הפרויקט מתייחס לפרטים מוקפדים במיוחד כדוגמת קירבת הצופים למגרש, מרווח הרגליים ביציעים, רוחב המושב, זוויות ראייה אופטימליות לצופים, פיזור הרמקולים, מספר תאי השירותים לנשים ולגברים, גישה ומושבים לנכים ולבעלי מוגבלויות, חדרי שופטים, קירוי אקוסטי ועוד".

לביקורו של נציג UEFA בחיפה נלווה נציג ההתאחדות הישראלית לכדורגל משה אגייב, המשמש גם כמנהל אצטדיון רמת-גן. מק'דוגאל הסקוטי אישר בדבריו כי התקדמות האצטדיון החיפאי מרשימה ומדובר באצטדיון בסטנדרטים הגבוהים ביותר של UEFA. "אצטדיון סמי עופר בחיפה ידורג בחזית האצטדיונים באירופה. האצטדיון במוקם בחיפה עונה על קריטריונים רבים מאוד בהשוואה לאצטדיונים אירופיים ויוכל לארח משחקים וטורנירים בינלאומיים חשובים" אמר מק'דוגאל, "המתקן מותאם לשחקנים, לתקשורת והכי חשוב – לצופים ולאוהדי הכדורגל. המתכננים והמקימים של אצטדיון סמי עופר בחיפה לקחו בחשבון את כל הפרטים הנדרשים כדי להפוך את המקום לאטרקציה מושכת". מק'דוגאל הסקוטי לא הסתיר את התלהבותו מהאצטדיון החיפאי ובמהלך הסיור נשמעו מפיו של נציג UEFA מילים כמו "נהדר", "נפלא", מושלם", "יצירת אומנות" ואחרות. בסיכום דבריו אמר מפקח האצטדיונים של UEFA, "אני מצפה בכיליון עיניים לבקר שוב באצטדיון סמי עופר עם השלמתו בחודש יולי".

"הצבנו לעצמנו יעד להעמיד את האצטדיון המתקדם ביותר בארץ. חיפה תארח בשנה הקרובה במתקן מפואר משחקים חשובים ואמנים מובילים מהעולם." אמר ראש עיריית חיפה יונה יהב.

אצטדיון סמי עופר, שיחליף את האצטדיון הקיים בקרית אליעזר, נבנה במימון של עיריית חיפה, המועצה להסדר ההימורים בספורט ואיש העסקים סמי עופר. האצטדיון שיכלול 30 אלף מושבים מקורים, נבנה בסטנדרטים גבוהים בהתאם לדרישות אופ"א והפעלתו המלאה צפויה להיות בקיץ 2013.

אצטדיון סמי עופר (הדמיה)

אצטדיון סמי עופר (הדמיה)

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל