26 בפברואר 2013

מבקר המדינה יחקור את הזנחת הצפון


 מבקר המדינה השופט בדימוס יוסף שפירא ערך ביקור ראשון בחיפה עם ראש העיר יונה יהב והחליט: יפתח בבדיקה כנגד "הזנחת הצפון" * 88,000 צעירים עזבו עד לפני כשלוש שנים, השנה הראשונה בה נבלמה ההגירה השלילית, את צפון המדינה

מבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף שפירא, קיים היום ביקור רשמי בחיפה. טרם הסיור בעיר התקבל המבקר ע"י ראש העיר יונה יהב שסקר מספר נושאים המתרחשים בעיר חיפה.

בין הנושאים שהועלו בפגישה אותה קיים המבקר עם ראש העיר היו: שיפור התשתיות בעיר והקמת מנהרות התשתית התקדימיות בשנים האחרונות, מהפכת החינוך ו"התפשטות" בניית בתי המלון בעיר. במהלך הסקירה עמד ראש העיר על השינוי הדרמטי שעברה העיר התחתית והפיכתה לקמפוס אוניברסיטאי, הרחיב רבות בניית השכונות החדשות. כמו כן הוצגו בפני המבקר נתוני איכות האוויר הממקמים את חיפה לראשונה מזה שישים שנה כעיר בעל איכות האוויר הטובה מבין הערים הגדולות בארץ.

לצד כל אלה הציג יהב "את התמונה העגומה העולה מפעולות הממשלה בכל הקשור לצפון הארץ והזנחתו" כפי שהגדיר.

במסגרת הפגישה חשף ראש העיר בפני מבקר המדינה את הנתונים הבאים: 88,000 צעירים עזבו עד לפני כשלוש שנים, השנה הראשונה בה נבלמה ההגירה השלילית, את צפון המדינה כאשר לשם השוואה גודלה של רעננה הינה 77,000 איש. הקמת משרדי נובל אנרג'י בהרצליה פיתוח כאשר הגז הנמצא ממוקם מול חופי חיפה. "חיסול" ההנהלות האזוריות של בזק וחברות נוספות שעברו הפרטה עקב חוסר תשומת לב רגולטורית כך שלדברי ראש העיר "כאשר נער בכרמיאל מקבל אופק ניהולי בבזק הוא אורז את משפחתו ומהגר לראש העין הנמצאת במדינת ת"א". חוסר הרצון של חברות ממשלתיות כגון תש"ן להתחבר למנהרות התשתית החדשות המונעות זיהום בעוד כלל החברות הפרטיות כן משתמשות במנהרה החדישה ועוד.

כמו כן, הציג ראש העיר בפני המבקר את חזון נמל המפרץ החדש וחזית הים העירונית שתהפוך את חיפה לברצלונה של ישראל. ראש העיר הסביר את המכשולים בדרך למימוש החזון וקבע ש"נמל באשדוד ישפיע רק על מרכז הארץ בעוד נמל בחיפה ישפיע על הצפון כולו".

מבקר המדינה הנחה את אנשיו להתחיל בבדיקה ראשונית של הנושאים הללו תחת הכותרת "הזנחת הצפון" ואמר כי יעמוד בקשר עם ראש העיר יונה יהב ועם אנשי העירייה בנושאים אלה למעקב ולבדיקה.

בתום המפגש בעירייה יצא מבקר המדינה לסיור ברחבי העיר במהלכו ביקר בין היתר באצטדיון "סמי עופר" המכיל 35,000 וממוקם במבואות הדרומיים של העיר ובשוק הטורקי המחודש.

מבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף שפירא וראש עיריית חיפה, יונה יהב (צילום: צבי רוגר)

מבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף שפירא וראש עיריית חיפה, יונה יהב (צילום: צבי רוגר)

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל