28 בפברואר 2013

החלו נסיעות ההרצה של המטרונית בחיפה והקריות


חברת 'דן בצפון', זכיינית הפעלת המטרונית החלה השבוע (רביעי, 27.2.13) בנסיעות מבחן והרצה למטרונית, לצורך בדיקת מערכות הפיקוח והבקרה, הרכבים והנתיבים. בתקופת ההרצה ינועו רכבי מטרונית הלוך ושוב, במהירויות משתנות, לאורך ציר ההסתדרות מצומת הצריף ועד צומת כורדני

שר התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים ישראל כץ, שחנך השבוע (רביעי) את נסיעות ההרצה של המטרונית, ציין כי מטרופולין חיפה הוא הראשון בארץ שבו תופעל מערכת תחבורה ציבורית במתכונת BOT, המשלבת תדמית ייחודית ורמת שירות גבוהה מהמקובל התחבורה הציבורית. "מדובר במהפכה של ממש, אני מקווה כי הפעלת המטרונית במטרופולין חיפה תהווה מודל לערים נוספות בארץ, דבר שיעודד מעבר לתחבורה ציבורית ויקטין את העומס בכבישים. המטרונית תהנה מזכויות דרך בלעדיות בכבישים והעדפות ברמזורים, לאורך כל מסלולי הקווים. העלייה והירידה ממנה יתבצעו באופן חופשי מכל הדלתות והתשלום יבוצע באמצעות כרטוס חכם ומכשירי תיקוף אוטומטיים שיוצבו ברציפים לשימוש הנוסעים" הוסיף כץ.

מטרונית בלבד. מסלול הנסיעה המיוחד

מטרונית בלבד. מסלול הנסיעה המיוחד

לשר התחבורה הצטרפו ראש העיר חיפה יונה יהב, ראש העיר קרית אתא יעקב פרץ, ראש העיר קרית מוצקין חיים צורי, יו"ר יפה נוף רו"ח ג'קי ואקים, יו"ר דירקטוריון "דן" מיכאל נגר והמנכ"ל שמואל רפאלי. השר כץ וראשי הערים מחיפה והקריות קיבלו הסבר לגבי רציפי המטרונית, מערכות הכרטוס ומערכות המידע בזמן אמת ממוטי מימון, מנהל המערכות הטכנולוגיות של 'דן בצפון'.

ראש העיר חיפה יונה יהב אמר כי "המטרונית החדשה, אותה אנו משיקים היום, היא רק סנונית לקראת הגעתן של עוד 90 מטרוניות, שיהפכו לאמצעי התחבורה הפופולארי ביותר לתנועה בחיפה, ממנה ואליה". במהלך אירוע ההרצה של המטרונית הוסיף יהב כי אינו חוסך במאמצים לבחון שימוש בכלי רכב בעלי הנעות אלטרנטיביות, ומיישם את הפתרונות הנהוגים כיום בעולם ואף יותר מכך.

חנכו את נסיעות ההרצה. שר התחבורה ישראל כץ, ראש עיריית חיפה יונה יהב וראש עיריית קרית אתא יעקב פרץ

חנכו את נסיעות ההרצה. שר התחבורה ישראל כץ, ראש עיריית חיפה יונה יהב וראש עיריית קרית אתא יעקב פרץ

4 מטרוניות ייקחו חלק בנסיעות המבחן, שיתקיימו במשך שמונה ימים רצופים בתאריכים 27.2-7.3.13, בין השעות 10:00 בבוקר ועד 14:00 בצהריים. במהלך נסיעות ההרצה תעבור המטרונית בנתיבים ותחצה צמתים, שעד כה לא היו בשימוש. נדרשת תשומת לב מיוחדת מהנוסעים ברכב ומהולכי הרגל. את מסלולי המטרונית יש לחצות רק במעברי חציה ורק באור ירוק.

חברת יפה נוף החלה בשנת 2005 בהקמת שלושה קוי מטרונית, לאורך כ- 40 ק"מ ברחבי מטרופולין חיפה. חברת 'דן בצפון' תפעיל את מערך המטרוניות במטרופולין חיפה.

יו"ר דירקטוריון יפה נוף רו"ח ג'אקי ואקים: "המטרונית של מטרופולין חיפה נהגתה, תוכננה ומקודמת ע"י אנשי חב' יפה נוף. נסיעות ההרצה של המטרונית היום הן שלב חשוב נוסף בפרויקט ענק, שמטרתו שיפור הנגישות ברחבי המטרופולין החיפאי. על-פי מה שקראתי בתקשורת, יש כוונה להעתיק את הפרויקט המוצלח שלנו למקומות נוספים בארץ. אנחנו גאים על כך ונשמח אם אכן כך יהיה".

המטרונית של מטרופולין חיפה תחל לפעול לקראת אמצע 2013. "המטרונית" הינה מערכת תחבורה ציבורית עתירת נוסעים במטרופולין חיפה, שתפעל באמצעות אוטובוסים משודרגים, מרובי קיבולת ונמוכי רצפה, בעלי עיצוב המדמה רכבת קלה. המטרוניות תפעלנה בצירים בעלי העדפה ותספקנה רמת שירות גבוהה מהמקובל כיום, בזכות מאפייני תפעול ייחודיים.

מערכת "המטרונית" מורכבת מ- 3 קווים באורך כולל של כ-40 ק"מ: הראשון מאזור צפון הקריות (בסמיכות למחנה כורדני לשעבר), דרך כביש 4, שד' ההסתדרות והעיר התחתית של חיפה ועד מרכזית חוף הכרמל, השני מקרית אתא למסוף בת גלים דרך שד' ההסתדרות והעיר התחתית של חיפה והשלישי מקרית ים וקרית חיים להדר בחיפה.

גזירת הסרט. ראש עיריית קרית ביאליק אלי דוקורסקי, שר התחבורה ישראל כץ וראש עיריית חיפה יונה יהב

גזירת הסרט. ראש עיריית קרית ביאליק אלי דוקורסקי, שר התחבורה ישראל כץ וראש עיריית חיפה יונה יהב

מנכ"ל דן שמואל רפאלי "זהו עוד שלב בדרך הארוכה שאנו עושים למען התחבורה הציבורית בישראל, לטובת הכלכלה הישראלית ובעיקר בשביל שכל תושבי ישראל יוכלו להגיע לכל מקום בקלות, בנוחות ובמחיר הוגן. אנו עושים ככל שניתן על מנת להוות אלטרנטיבה לרכב הפרטי, והפרוייקט הזה הוא אחד החשובים ביותר למימוש מטרה זו".

יו"ר דירקטוריון "דן" מיכאל נגר "בהנחיית כבוד שר התחבורה, שמוביל, דחוף, יוזם וממנף חזון ויצירה בתחום התחבורה הציבורית, חברת "דן" שותפה נאמנה ומצויה בעיצומה של תקופה ותנופה בהשקעות בתחבורה הציבורית בצפון וברחבי הארץ. ביום שכזה אני גאה בעובדי חברת "דן" וחברת "דן בצפון", שנמצאים בחזית הקדמה ושותפים למהלכים חשובים ביותר שיצעידו את הסעת ההמונים במדינת ישראל למובילת דרך וחדשנות"

עם תחילת הפעלת המערכת ע"י חברת 'דן בצפון', יופעלו 90 מטרוניות, רובן בעלי הנעה קונבנציונאלית, באורך של כ-18 מטרים. בנוסף, יופעלו מספר קטן של מטרוניות בעלי הנעה היברידית (חשמלית-דיזל) באורך של כ- 18 מטרים במסגרת תכנית ניסוי. על פי תוצאות הניסוי יוחלט אם להרחיב השימוש במטרוניות היברידיות במסגרת מערכת המטרונית.

כלי הרכב שנבחרו הינם בעלי עיצוב ייחודי, ויכללו, בין היתר: דלתות מרובות ורחבות, שיאפשרו כניסה ויציאה מהירה, מערכות ניהול צי מתקדמות, עיצוב פנים מתקדם ומערכות מידע בזמן אמת בתוך האוטובוס.

תתחיל לפעול בחודש אוגוסט השנה. המטרונית בנסיעת הרצה

תתחיל לפעול בחודש אוגוסט השנה. המטרונית בנסיעת הרצה

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל