6 במרץ 2013

ערב התרמה: "עליה במספר חולי סרטן הריאות בצפון"


אזור הצפון הוא אחד האזורים המובילים בישראל בעליה בחולי סרטן הריאות * כדי לאפשר יותר בדיקות ואיבחונים מתקדמים וכדי להקל על החולים ולחסוך ניתוחים כואבים, תערוך השנה אגודת הידידים של בית החולים כרמל נשף וגיוס כספים לטובת רכישת ציוד ברונכוסקופי מתקדם למכון הריאות בכרמל * בצד האומנותי של הערב המופע החדש והמיוחד של להקת אתניקס

"כמות החולים שנעזרים ומאובחנים במכון הריאות בבית החולים כרמל רק עולה כל הזמן", אומר ד"ר יוחאי אדיר, מנהל מכון הריאות בבית החולים כרמל, "כנראה בגלל זיהום האויר הרב באזור חיפה והצפון ובגלל בעיות נוספות ישנה עליה בכל שנה בכמות החולים במחלות ריאה. אנחנו רואים יותר חולי אסטמה, יותר חולי סרטן ויותר חולי מחלת ריאות חסימתית".

רק במרפאת הגפן של הכללית המופעלת ע"י רופאי המכון מביה"ח כרמל מטופלים ועוברים מעל 1,000 חולים בחודש, והמספרים בשילוב מחלות החורף ומחלות הנשימה רק עולים, " מעדכן ד"ר אדיר.

צוות מכון הריאות של כרמל עם יו"ר עמותת הידידים זאנט דנקנר

צוות מכון הריאות של כרמל עם יו"ר עמותת הידידים זאנט דנקנר

חלק מרכזי באבחון ובטיפול במחלות הריאה הוא השירות והשימוש בברונכוסקופיה. "הברונכוסקופ הינו צינור גמיש שבקצהו מצלמת וידאו משוכללת שבאמצעותו אנו נכנסים לסימפונות מאבחנים ומבצעים טיפולים בתוך חלל בית החזה והריאות", מסביר ד"ר אמיר אברמוביץ מנהל השירות החדש לרפואת ריאות פולשנית במכון הריאות בכרמל, "היתרון הבולט והמשמעותי של הברונכוסקופיה הוא האפשרות שלה לחסוך ניתוחים ובדיקות פולשניות ולהגיע למקומות שעד היום רק באמצעות ניתוח היה ניתן להגיע אליהם".

באמצעות הברונכוסקופ ניתן לבצע פעולות כמו פתיחת היצרויות בדרכי האויר, הוצאת ריר שחוסם את הסימפונות ואפילו חיתוך והוצאת פוליפים סרטניים מה שפעם היה מצריך ניתוח גדול של פתיחת בית החזה כמו ניתוח לב פתוח. היום בטיפול קטן ניתן להוציא את הגידול ולשחרר את החולה הביתה באותו היום בלי ניתוח.

פרט לטיפולים הברונכוסקופ מאפשר גם ביצוע אבחנות שונות כמו האם הגידול הוא שפיר או ממאיר, אבחנת חשד למחלות זיהומיות, בדיקת חולים עם שיעול דמי ועוד.

אחד הברונכוסקופיים המתקדמים כיום בעולם הוא ה-EBUS ברונכוסקופ חדיש שבקצהו מותקן מתמר אולטראסאונד, ובאמצעותו ניתן לראות דברים הנמצאים מעבר לדופן דרכי האויר וגם לדגום אותם. השימוש בברונכוסקופ המתקדם חוסך במרבית המקרים ניתוח של פתיחת בית החזה.

עלות ברונכוסקופ מתקדם אחד היא כ-400,000 שקל וכשמוסיפים לו את הציוד מסביב כמו מסכי וידאו, ציוד עזר וקצה לתפעול הברונכוסקופ, התקנת תשתיות עליונות בחדר הניתוח והטיפולים ועוד, העלות מגיעה לכמליון שקל לברונכוסקופ.

"המגמה היום בעולם וגם בבית החולים כרמל היא יותר טיפולים לפרוסקופיים זעיר פולשניים ופחות ניתוחים פתוחים עד כמה שאפשר " מסבירה מנהלת בית החולים כרמל הד"ר חן שפירא.

באבחונים ובטיפולים הלפרוסקופיים, החולה מחלים מהיר יותר, עם פחות כאבים ופחות סיבוכים. גם כמות התרופות שהוא צריך לקחת קטנה הרבה יותר.

זאנט דנקנר יו"ר אגודת הידידים ומי שאחראית לערב ההתרמה אומרת כי "כבית חולים הניצב בחזית הטכנולוגיה הרפואית ודואג לספק למטופליו את הטיפול האיכותי והטוב ביותר, מוביל כיום בית החולים כרמל את תחום בדיקות הריאות האבחונים והטיפולים הברונכוסקופיים. אין ספק כי הכנסת ציוד נוסף ומתקדם לחדרי הטיפולים והאבחנות בבית החולים כרמל בעזרת תרומה נדיבה לאגודת הידידים תמשיך להצעיד את בית החולים כרמל קדימה לטובת המטופלים תושבי הצפון שיזכו לאיכות רפואית מדויקת ואיכותית ביותר".

לטובת רכישת הציוד הברונכוסקופי למכון הריאות תערוך אגודת הידידים של כרמל נשף במרכז הקונגרסים בחיפה ביום חמישי ה 14.3 . לנשף מוזמנים כל צמרת איזור הצפון, חברי כנסת שרים ראשי ערים מהקריות חיפה והצפון ומכובדים רבים נוספים. בצד האומנותי של הערב המופע החדש והמיוחד של להקת אתניקס "אהבת חינם".

להקת אתניקס (צילום יחצ)

מופע חדש. להקת אתניקס (צילום יחצ)

"אין ספק כי השנה החולפת בה ציינה להקת אתניקס 25 שנות פעילות הוכיחה מעל כל הספק כי הלהקה חזרה ובגדול", אומרת סיגל פגי מזכירת עמותת הידידים בכרמל. לאחר שזכתה ב-13 גופי התקשורת המובילים בישראל בתואר "להקת השנה" חוזרת אתניקס במופע חדש אהבת חינם הנושא את שם האלבום שיצא בקיץ 2012. במופע המלהיב עולים אתניקס עם שירים חדשים וכמובן הלהיטים המוכרים והאהובים כמו: כתם הפרי, תותים, ציפור מדבר, ג'סיקה, ועוד. במופע ישולבו גם שירים שאתניקס כתבו והלחינו לאחרים כמו לאייל גולן לישי לוי ועוד.

"זאת הולכת להיות חגיגה מוזיקלית יפה ומשגעת על הבמה אחת, שלא תשכחו הרבה זמן " אומרת זאנט דנקנר. כרטיסים במחירים מיוחדים ניתן להשיג עדיין בעמותת הידידים של בית החולים כרמל.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל