12 במרץ 2013

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

שר החינוך ויו"ר מפעל הפיס חנכו את ביה"ס סביונים


"גם כשתהיה ראש ממשלה בשבילנו תישאר תמיד שר החינוך של מדינת ישראל", במילים נרגשות אלה הודה ראש עיריית קרית ים שמואל סיסו לשר החינוך גדעון סער במהלך טקס השקת בית הספר החדש "סביונים" בשכונת סביוני ים אשר התקיים השבוע.

במהלך הטקס במעמד השר ויו"ר מפעל הפיס האלוף עוזי דיין אמר סיסו לשר כי בתום 4 שנים של עבודה משותפת אין ספק כי הוא הביס את כל קודמיו בתפקיד במסירותו ובהישגיו.

השר עצמו אמר בדבריו כי הוא אינו מעוניין בשום תפקיד אחר פרט לתיק החינוך והודה למארחיו על הביצוע המושלם של הקמת בית הספר.

יו"ר מפעל הפיס עוזי דיין ציין אף הוא את הקמת בית הספר בצורה המושלמת והמהירה ביותר. "רק בעיר מסודרת עם ראש עיר כל כך מכוון מטרה ניתן היה לעשות זאת ובלוח הזמנים הזה וגם להשיג את כל האישורים הדרושים לפתיחת בית הספר" אמר דיין. הוא התחייב כי עתה משהושלמה הקמת בית הספר יעביר מפעל הפיס גם את התקציבים הדרושים להקמת אולם הספורט של בית הספר.

בטקס ההשקה המרגש שהתקיים בחצר בית הספר החדש השתתפו מאות מהורי הילדים ותושבי השכונה אשר מבחינתם השלמתו היתה בבחינת חלום שהתגשם.

ראש העיר שמואל סיסו אמר להם בדבריו כי לא מדובר בחלום אלא בשיעור חשוב באזרחות, שיעור חשוב במחויבות שלו באופן אישי כלפי כל אחד ואחת מהתושבים ומצד שני התחייבות שיש למדינה ולממשלה כלפי כלפי אזרחיה.

בהקמת בית הספר השקיעו העירייה, משרד החינוך ומפעל הפיס סכום כולל של 10 מיליון שקל והוא עתיד להיות אחד מבתי הספר המשוכללים והעדכניים ביותר באזור. בית הספר החדש תוכנן כבית ספר ידידותי לסביבה הנותן מענה לצרכי הלימוד והחינוך של התלמידים וצוות ההוראה תוך התחשבות בסביבה וניצול מרבי של משאבים טבעיים וירוקים. כחלק מתכנון זה מוארים חללים שונים בבית הספר באמצעות אנרגיית השמש הוא נשלט באמצעות מערכת חשמל חכמה השולטת בהפעלת התאורה ומערכת מיזוג האוויר עם היציאה או הכניסה לחדר.

בחצר בית הספר תפעל גינה אקולוגית, גינת עצי פרי הדר וכן תוכננו בחצר פינות/ כיתות למידה חוץ כיתתיות בית הספר מתפרס על פני שטח של 1900 מטרים רבועים בנויים ויש בו 12 כיתות. לפי שעה פועלות בו6 כיתות מכתה א' עד ו' המונות יותר מ 200 תלמידים.

חלק מכיתות הלימוד הן כיתות חכמות ובהמשך יהיו כל הכיתות בבית הספר מתוקשבות באופן שיאפשר העברת שיעורים משולבי אינטרנט ומדיה דיגיטאלית. מחשבה רבה הוקדשה גם לנושא הריהוט והעיצוב כמוהם לא נראו עד כה בבתי הספר אחרים וכן הושם דגש על בחירת צבעים מרגיעים המשלימים את אווירת הלימודים במקום.

ראש העיר שמואל סיסו המפקח על העבודות מקרוב אמר השבוע כי בית הספר החדש הוא בית ספר המחר כיאה לבית ספר המוקם בעשור השני של המאה ה 21 . "זהו נדבך נוסף במהפכה החינוכית של קריית ים במסגרתו אנחנו לא רק מצעידים את מערכת החינוך קדימה אלא גם מביאים את הקידמה למערכת החינוך".

שר החינוך חלק מחמאות לראש העיר שמואל סיסו ואמר כי רק ראש עיר בעל נתונים כשלו ואמביציה ומוטיבציה כשלו יכול היה לעמוד במשימה ולהעמיד בית ספר חדש בתוך פחות משנה: "רק ראש עיר שרואה בחינוך את הדבר הכי חשוב יכול להגיע להישגים כמו שאתה הגעת בשנים האחרונות לקריית ים יש בהחלט במה להתגאות ואני גאה בך מאוד".

בשכונת סביוני ים מתרגשים מאוד לקראת פתיחתו של בית הספר ורואים בכך שלב נוסף ומרכזי בביסוסה של השכונה הצעירה כאחת השכונות המרכזיות והמובילות בעיר.

ראש עיריית קרית ים שמואל סיסו ושר החינוך גדעון סער בסיור בבית הספר

ראש עיריית קרית ים שמואל סיסו ושר החינוך גדעון סער מסיירים בבית הספר

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל