17 במרץ 2013

החלה בניית פארק מדעי החיים חיפה


100 מיליון שקל יושקעו בשלב א' של הפרויקט * המיקום: במבואות הדרומיים של חיפה בין מת"ם לאצטדיון סמי עופר * היזמים: החברה הכלכלית לחיפה וחברת מבני תעשיה

החודש החלה חברת 'האחים בני-עייש', הקבלן הראשי בפרויקט, את עבודות התשתית, הכוללות חפירה ודיפון, כשלב ראשון בהקמת פארק מדעי החיים חיפה – הפארק הייעודי הראשון הנבנה בארץ לתחום זה.

הפרויקט, בבעלות משותפת של החברה הכלכלית לחיפה וחברת מבני תעשיה, נבנה במבואות הדרומיים של חיפה, כחלק מאסטרטגיה להמשך פיתוח תעשיות עתירות ידע בכניסה הדרומית לעיר. הפארק נבנה על שטח של 31 דונם והתכניות כוללות הקמת חמישה בניינים בהיקף כולל של 85 אלף מ"ר.

ראש עיריית חיפה יונה יהב, המשמש כיו"ר מועצת המנהלים של החברה הכלכלית, הדגיש כי, "בניית הפארק תביא ליצירת מקומות עבודה חדשים בהיקפים משמעותיים ובמסגרתו יקלטו ויתבססו בעיר חברות מובילות שימקמו את חיפה בחזית הטכנולוגית של תעשיית הביוטק בשיתוף פעולה עם מוסדות האקדמיה, המחקר ובתי החולים בעיר".

מנכ"ל החברה הכלכלית לחיפה גל פלג ציין כי בשלב זה, החלו העבודות להקמת הבניין הראשון בפארק בשטח כולל של 17,000 מ"ר לאחר שהפרויקט עבר תכנון מחדש כך שיעמוד בחזית החדשנות בתחום פארקי תעשייה. עלות הקמת הבניין הראשון, כ-100 מיליון שקל, תמומן ע"י השותפים בפרויקט – החברה הכלכלית לחיפה באמצעות חברת הבת חברת פארק מדעי החיים וחברת מבני תעשיה.

"התחלנו בהקמת הפארק לאחר שבשלו המאמצים שנמשכו זמן רב" אמר שלמה גלבוע, יו"ר דירקטוריון פארק מדעי החיים חיפה, "פארק מדעי החיים חיפה יציע סטנדרט בנייה גבוה, התומך בכל תשתיות המחקר והפיתוח לחברות מהתחום. המצטרפים ייהנו מהמהפכה שיחולל פארק מדעי החיים חיפה, שתמקם אותו בחזית תעשיית הביוטק".

גל פלג: "במהלך השנה האחרונה חל שינוי מגמה חיובי בביקושים לשטחי פעילות בתחומי מדעי החיים והמכשור הרפואי באופן שתואם את תוכניות הפיתוח של הפארק. פעילות המו"פ של חברות ביומד וגופי מחקר מקומיים מושכים עניין רב בקרב חברות בינלאומיות ובתקופה זו העמיקה החברה הכלכלית לחיפה את פעילותה ומעורבותה בבניית שיתוף פעולה אסטרטגי לקידום פארק מדעי החיים בחיפה עם מוסדות המחקר, האקדמיה והרפואה המובילים בישראל, לרבות עם הטכניון, אוניברסיטת חיפה, ובית החולים רמב"ם. קשר רציף נשמר גם עם חברות וגופי מו"פ מקומיים ומחו"ל, בעקבות התעניינותם להשתלבות בפארק החדש".

החלה הבנייה. פארק מדעי החיים חיפה (הדמיה)

החלה הבנייה. פארק מדעי החיים חיפה (הדמיה)

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל