17 במרץ 2013

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

מקרקעין: זהירות מיסים בפתח


מס שבח ומס רכישה הינם רק חלק מהמיסים והתשלומים המלווים כל עסקת מקרקעין כזו או אחרת. על פי חוק מיסוי מקרקעין משנת 1963, מדינת ישראל הפכה לשותפה כלכלית בכל עסקת נדל"ן (מקרקעין) המתקיימת בתחומה
מאת: עו"ד יהודה שוורץ

על פי החוק נקבע כי מרבית שטחי המדינה שייכים לרשויות, ולכן קיים מיסוי כזה או אחר על כל עסקת מקרקעין הנערכת במדינת ישראל בנוגע לקרקעותיה. להלן נציג בפניכם את הגדרות החוק בנוגע לפקודות המיסוי המרכזיות.

מס שבח מקרקעין- על פי הגדרת החוק, מס שבח, הינו מס הנקבע על ההפרש שצבר נכס כל שהוא מיום רכישתו ועד ליום מכירתו.

> עורכי דין בקריות

מס רכישה – על פי חוק, כל אדם, גוף או ארגון הרוכש נכס מכל סוג שהוא במדינת ישראל, מחויב בתשלום מס רכישה הנקבע על פי שווי הנכס הנרכש.

בכל אחד ממקרי המיסוי המרכזיים קיימים תנאים ומצבים המאפשרים את הפחתת שווי תשלום המיסוי, ולעיתים גם לביטולו במסגרת פטורים המוענקים למבצעי עסקאות המקרקעין השונות. במידה וגם אתם מעוניינים לבצע עסקת מקרקעין מכל סוג שהוא, מן הראוי שתעמידו לצידכם עורך דין המתמחה בדיני מקרקעין. עורך דין מקצועי יאפשר לכם לבחון ולבדוק את כל נושא תשלום המיסים בעת ביצוע עסקת מקרקעין, ואף ייעץ לכם בנוגע לכדאיות העסקה. כמו כן, עורך דין מקצועי יבדוק את זכאותכם בנוגע לקבלת פטור מתשלום מיסי המקרקעין, ויאפשר לכם להשלים את עסקת המקרקעין אותה אתם מתכננים מבלי לבזבז כספים מיותרים, ובסכומים לא מבוטלים.

בעת רכישת דירה מקבלן, ברוב המקרים, רוכשי הדירות מסתפקים בשירות המשפטי המוענק להם על ידי עורך הדין המלווה את הרכישה מטעם הקבלן עצמו. במקרה כזה יש לשים לב שעורך הדין מטעם הקבלן מייצג אך ורק את הקבלן ואילו את רוכש הדירה הוא מייצג רק לצורך רישום הדירה בלבד. לכן, גם במקרים בהם אתם מתכננים לרכוש דירה מקבלן, מומלץ שתעמידו לרשותכם עורך דין המתמחה בדיני מקרקעין שילווה אתכם בהליך הרכישה, יבדוק את נוסח חוזה הרכישה וייעץ לכם בנוגע לתנאים וסעיפים שונים בחוזה.

* הכותב הוא עו"ד יהודה שוורץ ממשרד "שוורץ, פוליטי" בחיפה.

 עו"ד יהודה שוורץ

עו"ד יהודה שוורץ

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    

עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל