7 בפברואר 2012

קרית חיים: ה"עירונית" החדשה עוצבה בגרסת ההיי-טק


קרית חיים: ה"עירונית" החדשה עוצבה בגרסת ההיי-טק

העירונית בקרית חיים החלה בפעילותה לפני כ-8 שנים כפועל יוצא לתפיסה ניהולית של ראש העיר והנהלת העירייה בתחילת כהונתו של יונה יהב.

במהלך שנים "גילו" תושבי קריית חיים את יתרונות זמינות קבלת השירותים "ליד הבית" והמקום הפך לצר כדי לספק את השירותים ברמה אותה דרשה הנהלת העיריה, בנוסף לגידול מתמיד בקשת השירותים שניתנו לציבור.

העלייה המתמדת במספר תושבי קריית חיים הפונים לקבל שירותים במיקום הנכחי יצר צפיפות קשה שהקשתה הן על העובדים והן על התושבים שבאו לקבל שירותים בנוסף לבעייה נגישות לנכים.

השירותים הניתנים במסגרת העירונית הם : שירותי משרד הפנים הכוללים הנפקת והארכת דרכונים, תעודות זהות, רישום מעמד אישי שינוי מען, רישומי לידות, גירושים ופטירות. תשלומי ובירורי ארנונה.

בנוסף לכך ניתנים גם שירותי פיקוח על הבניה, שירותי תברואה הכוללים ניקוי רחובות, פינוי אשפה, פינוי גזם וגינון. קשר עם יחידות העירייה ונציגות של תרבות הדיור.

מקום חשוב במיוחד לנציגי פניות הציבור ופעילות רכזת פרויקטים וקהילה האחראית על קשר עם הציבור, יזום פעילות חברתית קהילתית, מתן סיוע מקצועי לגופי ההתנדבות השונים וסיוע לקהילות וליווי ופיקוח על פרויקטים חברתיים.

העירונית גרסת 2012 מהווה "מיני עירייה" לכל דבר ועיקר המשרתת את 32.000 תושבי הקרייה [בשנת 2011 טיפלה העירונית בממוצע בכ – 4.000 פניות לחודש] בכך מרבית שירותים והירורים להם נדרשים תושבי קריית חיים ניתנים להם ליד הבית.

מנהל העירונית מאז אוגוסט 2009 שלמה בן חמו אשר לפני כן ניהל את בית נגלר מעורה היטב בקהילה ומכיר את כל רבדיה לצדו חנה וגנר רכזת פרויקטים וקהילה אשר רבים מבני קריית חיים "עברו" תחת ידיה במהלך שנות עבודתה הרבות בתיכון קריית חיים והיא עובדת בעיורנית כ – 5 שנים.

ראש העיר יונה יהב אמר כי "עירונית קרית חיים" הייתה העירונית הראשונה שהוקמה בארץ. הודות לעירונת תושבי קריית חיים וקריית שמואל אינם צריכים עוד להגיע למשרדי העירייה בשכונת הדר ולעמוד בתורים ארוכים והם מקבלים את כל השירותים העירוניים במהירות וביעילות בעירונית בקריות בסמוך לביתם.

"על כן" אמר יהב החלטנו כי מקום המעניק שירותים בהיקף כה רחב כמו העירונית ראוי שיהיה נעים ומסביר פנים הן לעובדים ובמיוחד לציבור. משרדי העירונית החדשה יפעלו מעתה במתחם בית ספר דגניה אשר שופץ לחלוטין בעלות של 2.250.000 ₪ תוך מתן דגש על מראה נעים ופונקציונאלי נגישות טובה בעלי מוגבלויות ואפילו … חנייה.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל