17 במרץ 2013

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

לקראת ליל הסדר: טיפים לסידור הבית ועיצובו


אדריכלית הפנים והמעצבת מאיה פרדיס מביאה כמה רעיונות לביצוע מהיר (יומיים) וזול שיגרמו לאורחים שלכם בליל הסדר, להחמיא לכם על "השיפוץ" שערכתם בביתכם. מדובר בהליך המכונה בשפה המקצועית הלבשה (dressing) וכן נצלו את סידורי וניקיונות הפסח להכנת הבית לאביב ולקיץ שאחריו
מאת: מאיה פרדיס

נצלו את ניקיון הפסח להיפטר מ"זוללי מקום" כמו צעצועים ישנים, אריזות וארגזים ריקים, ספרים ישנים, בגדים ישנים ובלתי שמישים כך תוכלו ליצור מרחבים חדשים ולנצל נכון יותר את מקומות האחסון שלכם.

את הזזת הרהיטים לניקוי נצלו גם לריסוס מאחוריהם. הריסוסים החדשים משתחררים באטיות ולאורך זמן והם יכולים לקטול חרקים מעתה ולחצי שנה קדימה.

> אדריכלים ומעצבי פנים במדריך העסקים של קריות באינטרנט

נקו את סנני המזגנים ולחליפין הוציאו את המאווררים, בידקו אותם והשתדלו לפזר אותם בכל הבית, מדובר בשיטת קירור חסכונית ובריאה, היכולה להחליף את המזגן פעמים רבות. ישנם היום מאווררים דקורטיביים המהווים ריהוט של ממש.

אל תמהרו לבנות מחדש את גינותיכם לאור החורף האחרון והשמועות על תום הבצורת. גינה דורשת תכנון מדוקדק, תשתית השקייה, התאמה של הצמחים והריהוט, מחירי המים אינם עומדים לרדת בזמן הקרוב וגינה דורשת הוצאה ראשונית ותחזוקה לא פשוטה.

החליפו את הוילונות לוילונות קלים ובהירים מבדים "נושמים". ניתן לקרב את המיטות לחלונות הבית, כדי לחוש את האוויר הקר בעיקר בלילה ולחסוך במזגנים.

בידקו את בידוד הבית וכן את בידוד החלונות כדי שקור הבית לא ידלוף וכדי שהחום לא יחדור לבתים המבודדים תרמית. בידקו גם את צבע הגג (לבן בקיץ) ואת תקינות הבידוד במידה ומדובר בגג רעפים.

אל תתעקשו לנקות כל דבר לקראת פסח. אם לא הצלחתם לנקות שולחנות, ספות, בדים וכו' חדשו או החליפו אותם כך תשלבו גם מראה חדש וגם שדרוג.

לקראת ליל הסדר ניתן תוך יומיים "להלביש" מחדש את הבית טפט חדש בקיר מרכזי, שינויי תאורה (העדיפו תאורה חסכונית) ולא מנורות הלוגן וסלילים הצורכות חשמל רב ומחממות את החדר, תוך מספר שעות ניתן להניח פרקט חדש, ורכישת מוצרי נוי במידה, כדי לא "להעמיס" את הבית.

ניתן להסיר את השטיחים הגדולים בבית במהלך האביב/קיץ פעולה זו תסייע בקירור הבית על ידי הרצפה. בידקו ותקנו את כבלי הכביסה, ייבוש הכביסה על חבל זול יותר מהפעלת מייבש הכביסה. היזהרו משמש ישירה וארוכה מידי על הבגדים…

אם אתם צובעים את הבית לקראת פסח, עשו זאת בצבעים בהירים שיצננו את הבית במהלך האביב/קיץ.

מאחר ואביב/בקיץ הולכים לעיתים בבית יחפים, בידקו סדקים במרצפות מכשולים ומפגעים אפשריים, גם לפגיעה וגם להחלקה.

צבעו בצבעים מתאימים משטחים הפונים אל השמש במהלך הקיץ כדי להגן עליהם, כמו דלת כניסה, רהיטי גן, גדרות עץ ובכלל…

בידקו את מצב התריסים והחלונות ובעיקר את הרשתות לקראת בואם של החרקים והמזיקים האופייניים לתחילת האביב.

בידוד חלונות והצללה שהם יכול להוריד את הטמפרטורה בבית , כמו למשל גגונים מעל לדלתות או חלונות מדבקות חוסמות קרינה שניתן להדביק היום על חלונות, וכו'.

* הכותבת היא מאיה פרדיס, אדריכלית פנים ומעצבת (m.sc)

מאיה פרדיס, אדריכלית פנים ומעצבת

מאיה פרדיס, אדריכלית פנים ומעצבת

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    

עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל