21 במרץ 2013

בדיקת "גלובס": עושים קניות לפסח? ברמי לוי הכי זול


פערים גדולים בין סל המוצרים הזול ליקר ברשתות השיווק בקריות – כך לפי בדיקת המרכז למחקרים צרכניים עבור "גלובס" *  פערים גדולים נמצאו גם במחירי הירקות והעוף

סופרמרקט, קניות, ירקות (ארכיון)

איפה לעשות קניות לחג? (ארכיון)

ההסתערות על רשתות המזון לקראת ערב פסח החלה. היכן בקריות כדאי לקנות? התשובה היא ברמי לוי – כך לפי בדיקה מקיפה שנערכה עבור "גלובס" באמצעות המרכז למחקרים צרכניים, ומבדיקה שערכה יחידת סמ"ל של המועצה לצרכנות.

סוקרי המרכז ביקרו בארבעה סניפים באזור הקריות – רשתות כמעט חינם, שופרסל דיל, מגה בול ורמי לוי. הסלים כללו כ-45 מוצרים. כדי למפות את המוצרים המבוקשים ביותר לקראת החג, נאספו נתוני אמת מחברת נילסן מהשנים הקודמות.

מה כלל הסל? פירות וירקות טריים וקפואים, יינות, מוצרי ניקיון וטיפוח, דגים ועופות, משקאות קלים, קפה ותה ומזון יבש. הקניות בוצעו ב-6-7 במארס, והמצרכים נתרמו לעמותת "עזר איילון".

הזולה: רמי לוי, היקרה: שופרסל דיל

הרשת הזולה  ביותר היה רמי לוי בקרית חיים, שם הסתכם סל החג ב-545 שקל. הרשת היקרה הייתה שופרסל דיל, כשהסל בה הסתכם ב-730 שקל.

בגלובס דווח כי המסקנה היא שכדי לחסוך באופן משמעותי, שווה להגיע למתחם שבו התחרות עזה, גם אם הוא מרוחק ממקום המגורים. ואם הזדמנתם למתחם שבו נמצא גם רמי לוי, נראה כי שם תמצאו את המחירים הנמוכים ביותר, לאור הנטייה של הרשתות "ליישר קו" זו עם זו.

רגע לפני הקניות לחג הקרוב, ב"גלובס" מזכירים עוד כמה טיפים:

* לנצל את המבצעים: חלק ממבצעי החג אטרקטיביים מאוד. כאשר מדובר במוצרים עם תאריך תפוגה רחוק (ובמקרה שיש מספיק מקום אחסון), קנו מלאי שיספיק לחודשים הקרובים.

* כדאי לפצל את הקנייה: אמנם זה גוזל זמן ואנרגיות, אבל כמעט בכל רשת יש כמה מוצרים מוזלים במיוחד. פיצול הקנייה לכמה רשתות (במיוחד באותו מתחם) יכול לחסוך לא מעט כסף.

* אצבע על הדופק: אווירת החג והמבצעים הרבים מפתים אותנו לקנות הרבה מעבר למה שבאמת צריך. הקפידו להתאים את הכמויות לצרכים האמיתיים שלכם, ולא את הצרכים לכמויות.

* גם זמן שווה כסף: קנייה בסופר היא משאבה של זמן. חלק מן הרשתות מחזיקות אורזים, אחרות מציעות מבצעים באינטרנט – בדקו היטב כמה שווה לכם הזמן שלכם.

ברמי לוי הכי זול (מתוך גלובס)

ברמי לוי הכי זול (מתוך גלובס)

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל