30 במרץ 2013

הרופא שהציל חייה ליווה את נטע בחגיגת בת המצווה


בסוף שנת 2001 רכבה נטע בורטמן, אז פעוטה בת שנה וחצי, על אופניה בחצר ביתה ונפלה לבריכת השחייה המשפחתית. השכנים פרופ' מוסטפא סמרי ואשתו שאדיה הוזעקו מביתם ולמרות שליבה וריאותיה כבר לא תפקדו, ביצעו בה השניים החייאה בהצלחה והצילו את חייה. השבוע, 11 שנים לאחר האירוע, ליווה אותה פרופ' סמרי לבמה בחגיגת בת המצווה שלה. נטע הודתה להם בנאום מרגש

בסוף שנת 2001 רכבה נטע בורטמן, אז פעוטה בת שנה וחצי על אופניה בחצר ביתה ונפלה לבריכת השחייה המשפחתית. השכן, פרופ' מוסטפא סמרי, כיום מנהל מחלקת הרדמה במרכז הרפואי "בני ציון" ואשתו שאדיה, העובדת כאחות בבריאות הציבור הוזעקו מביתם והצילו את חייה.

"הלב והריאות כבר לא תפקדו", משחזר פרופ' מוסטפא סמרי את הדרמה הגדולה שבמהלכה הציל את חייה של נטע בורטמן ומוסיף, "ההחייאה הייתה קשה וארוכה והיו רגעים שבהם כבר חשבנו שלא נצליח להציל את חייה של נטע ולשמחתי רעייתי ואני הצלחנו בסופו של דבר להחיות אותה וזה היה בהחלט רגע מרגש עבורנו להשתתף בבת המצווה שלה".

פרופ' מוסטפא סמרי, ואשתו שאדיה, סגרו כאמור מעגל כאשר השתתפו כאורחי כבוד בבת המצווה של נטע בורטמן. פרופ' סמרי אף זכה לכבוד מיוחד ממשפחת בורטמן כשליווה את כלת המצווה בכניסתה לבמת אולם השמחות.

במהלך האירוע, הקריאה נטע נאום מרגש שבו הודתה לפרופ' סמרי ולרעייתו על שהצילו את חייה ולא ויתרו על אף שנדמה היה שהסיכויים להצילה – נמוכים. נורית בורטמן, בירכה את פרופ' סמרי ואת רעייתו ואמרה, "מבחינתנו זו הייתה סגירת מעגל כשהמטרה הייתה להביע את הערכתנו ולכבד את פרופ' סמרי ורעייתו שאדיה, שהם מבחינתנו גדולים מהחיים".

סגירת מעגל. מוסטפא ושאדיה סמרי עם נטע בורטמן

סגירת מעגל. מוסטפא ושאדיה סמרי עם נטע בורטמן (צילום: מייק לוי)

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל