7 באפריל 2013

ערב יום השואה: עסקים עובדים "מהכניסה האחורית"


בעת שרוב העסקים סגורים ומסוגרים ערב יום השואה, ישנם עסקים בקריות שממשיכים למכור מוצרים בסתר. צרכנים התלוננו ל-קריות באינטרנט שעסקים רבים ובמיוחד פיצוציות עובדות ומוכרות מוצרים דרך "הדלת האחורית"

"עברתי סמוך לפיצוציה ליד הבית שלי בקרית חיים ונדהמתי לראות שאנשים נכנסים אליה והיא בכלל לא סגורה", כתב לנו רועי מקרית חיים, "זו בושה כלימה וחרפה".

גולש אחר כתב ל-קריות באינטרנט כי עבר, ערב יום השואה, סמוך לפיצוצייה בקרית מוצקין, והבחין בצרכנים שנכנסים למקום מהכניסה האחורית ויוצאים עם שקיות של מוצרים: "לא לעשות עסקים בזמן שכולם אבלים זה עניין של כבוד נטו ליום השואה, לא עניין של חוק או לא חוק".

סגירת בתי עסק היא חובה המוטלת על פי חוקי עזר עירוניים שנסמכים על חוק חוק יום הזכרון לשואה ולגבורה ומשתנים מעיר לעיר, אך בכל ערב יום השואה נוהגים בתי העסק לסגור את שעריהם. ברוב העיריות הפקחים אף מסתובבים בעיר ודורשים מעסקים שפתוחים לאחר השעה 19:00 לסגור את שעריהם.

"בעבר פרסמו כי משטרת ישראל הגבירה בשנים האחרונות את פעולות האכיפה של עסקים שפעלו במהלך יום השואה ויום הזיכרון לחללי צה"ל, אך כנראה שמהכניסה האחורית אפשר לעבוד כרגיל", אמר לקריות באינטרנט ד' מקרית חיים.

לעומת זאת, היו גם גולשים כי טענו שיש לאפשר לקיוסקים להיות פתוחים. י' מקרית אתא אמר לקריות באינטרנט: "עם כל הכבוד, הכאב והצער ביום הזה, אני חושב שיתנו לחנויות לעבוד. נתקעתי בלי סיגריות והסתובבתי בכל הקריות כשעתיים, למה שנקבל עונש כפול?"

פיצוציה (צילום ארכיון)

"מהכניסה האחורית אפשר לעבוד כרגיל". פיצוציה (צילום ארכיון: סטריט וויו, למקום אין קשר לכתבה)

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל