8 באפריל 2013

שקרים שצד אחד מפיץ על הצד השני במהלך הליך גירושין – מה ניתן לעשות כנגד?


נמצאים בהליך גירושין? מתמודדים עם לא מעט סוגיות ומכשולים בדרך להשגת הסכם גירושין? עומדים לקראת מאבק משפטי מול בן הזוג במסגרת ערכאות משפטיות? נאלצים להתמודד גם עם שקרים המופצים על ידי בן הזוג בקרב בני המשפחה, חברים ומכרים משותפים? זה הזמן להכיר את מלוא הזכויות שלכם ואת אמצעי ההתגוננות בפני שקרים המופצים על ידי בן הזוג
מאת: עו"ד עידית רונן

הפצת שקרים בגנות בן/ת הזוג במהלך הליך הגירושין, הינו מעשה העלול להוביל להגשת כתב אישום כנגד מפיץ השקרים, וזאת בגין הפרת חוק איסור לשון הרע והפרת חוק הגנת הפרטיות. בנוסף, קיים חיסיון משפטי החל על כל אחד מהצדדים המעורבים בהליך הגירושין. חיסיון זה נועד לשמור על צנעת חיי הצדדים, והוא איננו מתיר לאף אחד מהצדדים לפרסם בכל דרך שהיא, עובדות העולות במסגרת הדיונים המתקיימים בהליך הגירושין, ואף אסור לכל אחד מהצדדים להביע פרשנות ביחס להליכים או להתנהגות של הצד האחר. הפרה של חוק החיסיון המשפטי, חושפת את מבצע העבירה לתשלום קנס כספי בגין ביזיון בית המשפט.

לשקר אין רגליים וגם לא אחיזה בחוק!

במידה וגם נגדכם מופצים שקרים על ידי בן הזוג במסגרת הליך הגירושין, מומלץ להיוועץ עם עורך הדין המלווה אתכם בהליך הגירושין. מכיוון שהפצת שקרים בפומבי, מהווה עילה לתביעה כנגד מפיץ השקרים בגין לשון הרע, ומכיוון שבעידן הטכנולוגי בו אנו חיים, הפצת מידע (בין אם הוא שקרי ובין אם לאו), הינה עניין הנמצא בשגרת חיינו, לכל אחד ואחת מכם (האנשים שנגדם מופצים השקרים), הזכות לתבוע את בן/ת הזוג ואף לדרוש פיצויי כספי בשל כך.

> מחפשים עורכי דין בקריות?

במידה ואחד מבני הזוג איננו נוהג בתום לב, ובמידה ואחד מבני הזוג מפיץ שקרים לכל עבר, רשאי בן הזוג הנפגע להגיש תביעה נזיקית בגין הנזקים הנגרמים לו כתוצאה מהפצת השקרים. כמו כן, בן הזוג רשאי להגיש תביעה בגין הפרת החיסיון המשפטי והפרת החוזה המשפטי בין הצדדים.

אפשרויות נוספות העומדות בפני הצד הנפגע הן: הגשת תביעה בגין הוצאת דיבה ופגיעה בפרטיות, וכמו כן, הגשת תלונה במשטרת ישראל בשל פגיעה בפרטיות.

הכותבת היא עו"ד עידית רונן מממשרד "צח-רונן", העוסקת בדיני משפחה, גירושין, צוואות וירושה

עו"ד עידית רונן

עו"ד עידית רונן

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    

עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל