15 באפריל 2013

עצמאות בקרית חיים: העירייה תציב שומרים בבניינים ותממן בית מלון לתושבים


בעקבות תלונות דיירים ברחוב אח"י אילת בקרית חיים לאחר חגיגות יום העצמאות בשנה שעברה, באירועי "צובחוץ" שיתקיימו היום על הציר, תציב העירייה שומרים מחוץ לבתים * לאלו שהלינו כי הרעש מזיק להם בריאותית – תמומן לינה בבית מלון * תושב הרחוב: "צעירים עישנו סמים בגינות ועשו את צרכיהם בתוך הבניינים"
מאת: אבי דוד

"אני חולה לב ויונה יהב אטום לב". שלטי מחאה שנתלו על בתי תושבים ברחוב אחי אילת בקרית חיים

"אני חולה לב ויונה יהב אטום לב". שלטי מחאה שנתלו על בתי תושבים ברחוב אחי אילת בקרית חיים (צילום: ניסן רוזן)

במסגרת חגיגות יום העצמאות יתקיים ברחוב אח"י אילת, אירוע "צובחוץ" שיכלול הופעות אמנים ודוכנים. במהלך החגיגות ייסגר הרחוב ובמרכזו תוקם במת ענק.

עצמאות בקריות: מי יופיע בבמות וכמה זה עולה לנו?

מדובר בשנה השנייה בה מתקיימות החגיגות ברחוב אח"י אילת ומיד לאחר האירוע בשנה שעברה התקבלו בעירייה עשרות תלונות של תושבים המתגוררים בסמך למקום. התושבים התלוננו על רעש שנמשך שעות, כמויות שתן וצואה בגינות משותפות ואף עישון סמים בתוך הבניינים. עוד טענו חלק מהתושבים כי נגרם נזק לכלי רכבם שנזוקו משריטות וכו'.

סמים, באנג (אילוסטרציה)

"צעירים עישנו סמים בגינות" (אילוסטרציה)

אבנר, תושב הרחוב, סיפר לקריות באינטרנט: "בשנה שעברה זה היה פשוט סיוט. כל הלילה צעירים עישנו סמים בגינות, הרעש היה בלתי נסבל ואת כל היום למחרת בילינו בניקיונות הבניינים והגינות".

בעירייה החליטו כאמור להציב שומרים מחוץ לבנייני המגורים במקום כדי למנוע עשיית צרכים, ונדליזם ושימוש בסמים במקום. כמו כן, תושבים עם בעיות רפואיות שלא מסוגלים לשאת ברעש יקבלו מהעירייה מימון ללינה בבית מלון.

20,000 חגגו במסיבת הרחוב צובחוץ בקרית חיים (צילום: ציון בראון)

חגיגות יום העצמאות בקרית חיים, בשנה שעברה (צילום: ציון בראון)

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל