21 באפריל 2013

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

בשורת הבריאות הגיעה לקריות מכיוון מפתיע


בשנת 2008 הוכתרו תושבי הקריות במקום הראשון מבין 80 ישובים שנבדקו, בתואר הלא מחמיא של "שיאני הקריאות על אירועי לב" * עופר יעקב, פראמדיק ודובר מד"א כרמל בשנים האחרונות, לקח את הנתונים ברצינות, סיים את לימודי מאמן הכושר הגופני והשיקום בהצטיינות במטרה להביא את בשורת הבריאות אל הקריות אשר עימה הוא מתחיל הקיץ, והקים קבוצות בריאות, הליכה וריצה בחופי בקריות
מאת: בן רומן

עופר יעקב

מביא את בשורת הבריאות. עופר יעקב

עופר יעקב, פראמדיק ותיק ודובר מד"א כרמל בשש השנים האחרונות, טיפל במהלך שנותיו בארגון באלפי חולים צעירים ומבוגרים שסבלו מאירועי לב, הפרעות בקצב הלב, מחלות ריאה, אירועים מוחיים, יתר לחץ דם וסיבוכים של מחלת ההשמנה, יתר שומנים בדם ועוד. בשנת 2008 פורסם כי על פי נתוני ארגון מגן דוד אדום לשנת 2007, ועל פי בדיקה שנערכה ב-80 ישובים בישראל, עולה כי המחזיקה בשיא הקריאות לשנה זו בנוגע לאירועי לב הם תושבי הקריות. כשבמקום הראשון, ניצבה קרית ביאליק ולאחריה קרית מוצקין וקרית ים.

"חלק משמעותי מהמחלות, הנזק הגופנית ואף המוות אצל חולים צעירים ומבוגרים היו יכולים להימנע לו רק היו מתמידים באורח חיים בריא", אומר יעקב לקריות באינטרנט, "איגוד הלב האמריקני והאקדמיה האמריקאית לרפואת ספורט מצביעים על קשר ישיר בין תמותה ומחלות לב-ריאה לבין גורמים שאנו יכולים לשלוט עליהם, כדוגמת עישון, השמנה, יתר לחץ דם, רמת השומנים בדם והתזונה שלנו. לצערי, אני נתקל בחולים צעירים רבים, שבעבורם זה כבר מאוחר מדי, והנזק כבר נגרם. אותו נזק, היה יכול להימנע אילו רק היו לוקחים את הבריאות שלהם בידיים".

ריצה בים

קבוצות הליכה וריצה בחופי הקריות

יעקב למד במכון וינגייט אימון כושר גופני ובריאות והתמחה במשך כשנתיים במכללה האקדמית בוינגייט בשיקום לב ריאה ומחלות באמצעות פעילות גופנית. בתום לימודיו החליט להקים את "בריאותי" תחת הסלוגן "לוקחים את הבריאות בידיים" ולהעניק אימוני כושר גופניים אישיים לבריאים ובעלי מחלות כרוניות. "החלטתי לשלב בין האהבה שלי בסיוע רפואי והצלת חיים לאוכלוסייה יחד עם תחום הכושר הגופני, ובאמצעות כך לסייע להם להגיע לאריכות חיים, עם דגש על איכות חיים. הידע הרפואי הרב אותו צברתי, מסייע לי להעניק את ההשגחה הרפואית המתאימה ובאמצעות כך להסב תחושת בטחון לבעלי מחלות כרוניות".

לאחרונה הקים יעקב גם קבוצת הליכה וריצה בחופי הקריות על מנת להטמיע אורח חיים בריא בתושבים. פעילות קבוצתית שתוביל להרזיה, חיטוב, חיזוק, שיפור תפקודים יומיים ושינוי אורח החיים. מהות הקבוצות היא להוביל לשינוי במודעות לבריאות ולנתונים הבלתי מחמיאים שפורסמו על אירועי הלב של תושבי הקריות.

"לכולנו יש את הרצון להיות בריאים, אך מוטיבציה היא זו שתגרום לנו להתחיל, אך ההתמדה היא זו שתוביל לתוצאות", מסכם יעקב, "הציבור נוהג להשקיע כספים רבים בכל מיני מוצרים המבטיחים בריאות והרזיה, כאשר הדבר שבו דוגלים כל המומחים והחוקרים נמצא ממש מתחת לאפם ובחינם. אני קורא לתושבי הקריות להצטרף יחד עם חבריהם לקבוצת ההליכה שמוקמת בימים אלו בחופי הקריות, וביחד נוביל את השינוי של כל אחד ואחת מכם, למען אורח חיים בריא".

קבוצת בריאותי בפייסבוק

עופר יעקב

התמדה היא מילת המפתח. עופר יעקב

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל