21 באפריל 2013

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

המשטרה: להעמיד לדין את הרב של חיפה


הרב שלמה שלוש חשוד כי העניק תעודות כשרות שלא כדין למפעלים שתרמו לעמותה שבראשה הוא עמד, וכי כפה מינויי מקורבים למשרות בבתי עסק שעליהם הוא פיקח – כך דווח בחדשות 10. אחרי 3 שנות חקירה, המשטרה הודיעה כי היא ממליצה להגיש נגד הרב כתב אישום
מערכת קריות באינטרנט

הרב שלמה שלוש (צילום ארכיון: חדשות 2)

הרב שלמה שלוש (צילום ארכיון: חדשות 2)

המשטרה הודיעה היום (ראשון) כי היא ממליצה להעמיד לדין בגין שוחד ושורת עבירות נוספות את הרב הראשי של חיפה (בכללם קרית חיים וקרית שמואל), שלמה שלוש, שמשמש גם כראש אבות בתי הדין הרבניים בצפון. זאת לאחר שהיחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) סיימה את חקירתה, שהחלה ב-2010.

בחדשות 10 דווח כי חקירת המשטרה נפתחה בעקבות תלונה של המרכז לפלורליזם יהודי, שהוגשה בהסתמך על דוח מבקר המדינה משנת 2008 ותחקיר של העיתון ידיעות אחרונות. ביולי אשתקד אישר היועץ המשפטי לממשלה לחקור את שלוש באזהרה, וכעת מתפרסמות המסקנות.

מחומר החקירה נגד רבה של חיפה עולה, כי הרב שלוש העניק תעודות כשרות שלא כדין למפעלים שהיו באותה עת תורמים משמעותיים לעמותת "מורשה" שבראש הוא עמד. עוד דווח בחדשות 10 כי שלוש גם חשוד שעשה שימוש פסול בסמכותו, על מנת לכפות מינוי מקורבים למשרות בבתי עסק עליהם פיקח. בנוסף, על פי החשד, הוא ומקורביו ניסו לסחוט עובד במועצה הדתית בחיפה, במסגרת מאבקי כוחות בין המועצה לבינו.

העבירות שבהן חשוד שלוש הן שוחד, מרמה והפרת אמונים, שימוש לרעה בכוח המשרה ועבירות על חוק איסור הונאה בכשרות. תיק החקירה הועבר לפרקליטות מחוז חיפה, שתחליט האם להגיש נגד הרב כתב אישום.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל