24 באפריל 2013

קרית אתא: הורים וילדיהם לומדים יחדיו


מכללת קרית אתא מפעילה פרויקט ייחודי, במסגרתו יוכלו ההורים להשלים השכלת יסוד ל- 10, 11 או 12 שנות לימוד
מאת: בן רומן

סטודנטים, חינוך, אילוסטרציה

פרויקט ייחודי. אילוסטרציה

מכללת קרית אתא מפעילה תוכנית השלמת השכלה חדשנית וייחודית לתושבי העיר: פרויקט "עד הלו"ם" (הורים וילדים לומדים ומצליחים). במסגרת הפרויקט, תתאפשר השלמת השכלה להורים, אשר מסיבות שונות לא סיימו את לימודיהם במערכת החינוך הפורמאלית.

התוכנית הייחודית של עיריית קרית אתא, רשת המתנסים ומשרד החינוך, מציעה להורים להיות שותפים בתהליך החינוכי של ילדיהם ולהיות מעורים בנעשה בבית הספר, באמצעות השתתפותם בלמידה ובהשלמת השכלה, מתוך הבנה כי אווירה לימודית בבית, משפרת את הישגי התלמידים, במקרה זה גם ההורים וגם ילדיהם. לתוכנית נרשמו עד כה כ-50 תושבים הנהנים ממימון מלא של משרד החינוך.

במסגרת לימודיהם יוכלו ההורים להשלים השכלת יסוד ל- 10, 11 או 12 שנות לימוד, ע"פ בחירתם. ע"פ נתוני משרד החינוך, כפי שמופיעים בשנתון הסטטיסטי ,ניתן לראות כי ככל שרמת ההשכלה של ההורים גבוהה יותר, סיכויי ההצלחה של ילדיהם לסיים בגרות ולהשתלב בלימודים אקדמיים גבוהה יותר. נתונים אילו הולכים ומתעצמים, בנתוני הנשירה מבית הספר, בהישגי הציונים בבגרויות ובנתוני הכניסה לאוניברסיטאות. מטרת הפרויקט היא לבדוק האם העלאת רמת ההשכלה של ההורים תביא לשיפור בהישגי ילדיהם, והאם הפיכת ההורים למעורבים בתהליך החינוכי והבית ספרי של ילדיהם ישפיע גם על התלמידים ויוביל לשיפור האקלים הבית ספרי. תהליך ההערכה יתבצע לאורך זמן ע"י הרשות הארצית למדידה והערכה.

אורה קורן, מנהלת מכללת קרית אתא: "הרעיון העומד מאחורי פרויקט מקסים זה הוא שמלבד היותו חינוכי הוא גם חברתי. הורים רבים שלא סיימו 12 שנות לימוד, ילמדו במקביל לילדיהם הלומדים בבתי הספר היסודיים, מתוך ההבנה כי ההורה הוא הגורם המשפיע העיקרי על השיגי ילדיו ועל המשך השתלבותם בחברה וכי השלמת הלימודים תתרום לצמצום הפערים בחברה."

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל