10 ביוני 2013

בן שנתיים חולה סרטן וחסר בית


להוריו של יואב ברגר בן שנתיים וחצי מחיפה אין עבודה ואין בית לקחת אותו בין לבין הטיפולים המפרכים בבית החולים שניידר
מאת: בן רומן

יואב ברגר עם אמו לילך

יואב ברגר עם אמו לילך

כבר מספר חודשים שיואב ברגר בן השנתיים מחיפה לא יוצא מבית החולים "שניידר" – כי אין לו לאן. הוריו, יעקב ולילך, עלו לישראל מהונגריה והקימו את ביתם בחיפה. זמן קצר לאחר שנולד יואב גילו ההורים כי הוא סובל מסרטן בבטנו, אשר גרם לו לשיתוק העיניים והפנים.

בעקבות הטיפול ביואב, הפסיקו יעקב ולילך לעבוד והם מטפלים בבנם יומם וליל, אך האב מחפש עבודה כדי שיוכלו לממן מקום לישון בו. הביטוח הלאומי מכסה את הטיפול הרפואי שלו אולם הם מחוסרי דירה ועבודה. בני המשפחה, כולל אחיו הבכור של יואב, מבלים את רוב זמנם בבית החולים שניידר ואף ישנים שם.

להוריו אין דירה לשהות בה לצד הטיפולים וגם לא עבודה לפרנס את עצמם, הטיפולים שיואב מקבל מוכרים בסל הבריאות ומבוטחים בקופת החולים, אך הוצאות השהייה יקרות ואין להם מהיכן לממנם.

אביו של יואב דובר הונגרית כשפת אם ואף עברית ומחפש עבודה בהתאמה למצבו כמטפל בבנו, בעבר עבד לפרנסת משפחתו ואף שירת את המדינה כלוחם בצה"ל.

מי שמעוניין לסייע למשפחה לטפל ביואב ככל הניתן ולשרוד את המצב הקשה אליו נקלע, יכול להעביר תרומתו לקרן מיוחדת שהוקמה לצורך כך בארגון "חברים לרפואה", ע"ש "חברים לרפואה" עבור יואב ברגר (בנק לאומי, סניף 856 – אחיעזר, מס ח-ן 30238/46). כמו כן ניתן לתרום באמצעות צ'ק ע"ש "חברים עבור יואב ברגר" לכתובת משרדי "חברים לרפואה" ת.ד. 6782 רמת-גן 52167 או באמצעות כרטיס אשראי: בטלפון: 03-5777666.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל