28 באפריל 2013

בקרוב בחיפה: הסיניון – קניון שכל מוצריו מסין


אתר כלכליסט מדווח כי ביולי הקרוב צפוי להיפתח בחיפה ה"סיניון" – קניון ראשון מסוגו בארץ, שמבקש להתהדר דווקא בכך שכל המוצרים שיימכרו בו מיוצרים בסין: "נמכור תוצרת סין כמו כולם, רק בלי להתחבא". בעלי החנויות בקניון יהיו היבואנים עצמם, שימכרו בזול את אותה סחורה סינית שהרשתות מוכרות ביוקר
מערכת קריות באינטרנט

הקניון סיני הראשון. הסיניון (הדמיה)

הקניון סיני הראשון. הסיניון (הדמיה)

הכירו את הקניון סיני הראשון שייפתח בישראל: ביולי הקרוב צפוי להיפתח במרכז הקונגרסים בחיפה "הסיניון", קניון שימכור אך ורק מוצרים מסין – כך מדווח כלכליסט. הוא יכלול כ-60 חנויות שיציעו מוצרי אופנה והנעלה, טיפוח ויופי, פנאי וצעצועים, ריהוט וציוד לבית, מוצרי חשמל ודיגיטל.

אביבה כהן ושמוליק בן חיים, השותפים העומדים מאחורי המיזם, מתכננים לנסות בו קונספט ייחודי. בכל קניון יופעלו החנויות על ידי היבואנים עצמם, מה שיאפשר לדלג על הקמעונאים שגוזרים קופון בדרך ולהפחית מאוד את מחירי המוצרים לצרכן.

הקניון הסיני הישראלי, שמבוסס על מודלים שקיימים בכמה מקומות בעולם ונקראים "צ'יינה מולס", ייפתח בהשקעה של כ-35 מיליון שקל במבנה ששייך לחברה כלכלית חיפה וחברת גב-ים.

המודל של הרשת מבוסס על דמי שכירות נמוכים, שאמורים למשוך לכל אחד מהקניונים, בעיקר בעלי עסקים קטנים, שמתקשים כיום לשלם לקניונים את דמי השכירות הגבוהים שהם דורשים. איך בדיוק מתכננים היזמים להרוויח, הם לא בדיוק מסבירים, אלא רק מציינים שהם מוכנים להסתפק ברווח נמוך יותר מזה של הקניונים.

כהן ובן חיים הסבירו ל"כלכליסט" כי הרעיון להקים את הקניון נולד על רקע המצב הכלכלי של מעמד הביניים בשנים האחרונות. הוא תפס תאוצה על רקע התחזקות רשתות הדיסקאונט ברחבי הארץ והנכונות של אנשים לצאת מהעיר ולנסוע לחנויות דיסקאונט כדי לקנות מוצרים זולים.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל