5 במאי 2013

עיתונאי הצפון יפגינו מול עיריית חיפה


המאבק על פרס מארק ביאנו ז"ל עולה מדרגה: עם הפיכתו לפרס מפעל חיים, אגודת העיתונאים ותא כתבי חיפה ממשיכים במאבק להפיכתו שוב ל"פרס לתקשורת מקומית". עשרות עיתונאים מחיפה, הקריות והצפון הגיעו לכנס חירום – כך דווח באתר אייס. ההפגנה בדרך
מאת: מערכת קריות באינטרנט

המאבק של עיתונאי חיפה, קריות והצפון בהפיכת פרס מארק ביאנו ז"ל לפרס ארצי, עולה מדרגה. אתר אייס דיווח כי ישיבת חירום התקיימה הבוקר (ראשון) באגודת העיתונאים בחיפה, בהשתתפות כ-40 עיתונאים, צלמים ועורכים מהאזור, במסגרתה דנו בעתיד התקשורת המקומית, לאחר שהפרס הוענק לפני שבועות אחדים למו"ל כלכליסט יואל אסתרון. על הפרק צפויה להיות הפגנה השבוע של אנשי תקשורת נגד עיריית חיפה.

יונה יהב

ההפגנה בדרך. ראש עיריית חיפה, יונה יהב

פרס חיפה קרוי על שמו של כתב HOT בצפון מארק ביאנו, שנהרג עם אשתו בפיגוע התופת במסעדת מקסים בשנת 2003. הפרס בסך 30 אלף שקלים מוענק מדי שנה לעיתונאים שהטביעו את חותמם על התקשורת המקומית. הפרס משותף לעיריית חיפה ולאגודת העיתונאים בתל אביב, והוא ניתן במהלך כנס חיפה לתקשורת צעירה. במשך השנים ניתן לכתבים באזור חיפה ושמו היה "פרס חיפה לתקשורת מקומית", אולם מהשנה שעברה שונה התקנון כדי שיאפשר מתן פרס לעיתונאים מכל הארץ כפרס מפעל חיים.

עוד דיווח אתר אייס כי כבר לפני מספר שבועות דרש יו"ר תא כתבי חיפה, אלירן טל מערוץ 1 מאנשי עיריית חיפה שהפרס יישאר בחיפה או יחולק כמלגות לסטודנטים לתקשורת תושבי העיר. לפני כ-3 שבועות נחשף באייס כי הזוכה השנה בפרס הוא אסתרון. בעקבות כך פנו אליו עיתונאי חיפה וביקשו ממנו לתרום את הפרס לטובת מלגות לסטודנטים צעירים בחיפה.

כתב המקומון החיפאי 'כלבו' של רשת שוקן, בועז כהן, כתב בפייסבוק כי "הגיע הזמן שעיתונאי חיפה ירימו את הראש. אנחנו לא דרג ב' ועיריית חיפה, כמו גופים אחרים בצפון, צריכים להתחשב גם ברצונות שלנו. כוחנו באחדותנו ומשהו חדש מתחיל בתקשורת החיפאית. עוד יהיו הרבה הפתעות".

מתא העיתונאים נמסר כי הפיכת פרס מארק ביאנו ז"ל לפרס ארצי, או כפי שזכה לכינוי "פרס לעיתונאים ממדינת תל אביב", הוא "בושה וכלימה הן לוועדת הפרס והן לעיריית חיפה שמשתתפת בשני שליש מגובה הפרס שמגיעים מכספי הציבור. כולנו, עשרות עיתונאים מחיפה הקריות והצפון, תא הכתבים הצפוני, אגודת העיתונאים בחיפה יחד עם רוח גבית מקולגות בעיתונות הארצית – מאוחדים בדעה כי יש להשיב את הפרס לבעליו המקוריים, קרי עיתונאים צפוניים. לעיתונאים הארציים יש את פרס סוקולוב, שנדמה כי איש מאיתנו לא יהיה מועמד אליו. אם עיריית חיפה רוצה להאדיר את שמה של העיר למרחוק, טוב יעשו אם ימציאו פרס חדש – פרס חיפה לתקשורת, ולא על חשבון פרס מארק ביאנו, שעבד לצידנו עד יומו האחרון והותיר לנו צוואה להמשיך את דרכו העיתונאית בחיפה ואזור הצפון. אני קורא לעירית חיפה לבטל את הפרס ליואל אסתרון לאלתר, ולהעניק אותו לאנשים ראויים לא פחות, כדוגמת עמוס כרמלי, במשך עשרות שנים הביא את קולנו לכל בית ישראל בצורה נאמנה. צר לי שכך הם פני הדברים, אבל כל עוד זה תלוי בנו אנו לא נפסיק עד שמאבקנו יצלח".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל