21 במאי 2013

פעם מכור לסמים, היום מנהל מכון גמילה


יעקב אילוז היה פעם מכור לסמים ועמוק בעולם בפשע, עד שארעה תפנית בחייו. למעלה מעשור הוא מנהל מכון גמילה בקרית אתא, שהקים במו-ידיו, המסייע לנרקומנים לצאת ממעגל הסמים
מאת: מערכת קריות באינטרנט

"אם אני הצלחתי לצאת מהתהום, כל אחד יכול". יעקב אילוז

"אם אני הצלחתי לצאת מהתהום, כל אחד יכול". יעקב אילוז

כשהיה בן 5, העניינין אצל יעקב אילוז התחילו להשתבש. משפחתו עלתה אז לארץ ממרוקו ונתקלה במצב כלכלי בעייתי, חוסר שליטה בשפה ושכונת מגורים שהיא לא בדיוק סביבה חינוכית לילדים. מכאן ואילך, החיים של אילוז נפלו לעבריינות, תקופת מאסר בכלא והתמכרות קשה לסמים.

"אני תמיד אומר, שאם אני הצלחתי לצאת מהתהומות שהייתי בהם, אז כל אחד יכול. היום אני בן 45, ועד לפני 13 שנה הייתי מכור כבד. במשך שנים ניסיתי להשתחרר מהסמים שוב ושוב, אבל כנראה שלא הייתי בשל מספיק לקבל את ההחלטה. הרגע ההוא, לפני 13 שנה, לפעמים אני חושב עליו במונחים של 'הארה'. פתאום הבנתי שזה נגמר. שאני לתחתית הזו לא מוכן לחזור יותר" – אמר פעם בראיון לynet.

למעלה מעשור, עומד יעקב אילוז בראש העמותה שהקים במו-ידיו בקרית אתא, "בית חם", מעון גמילה ושיקום הינו מוסד רפואי המיועד לטיפול במכורים הרוצים להיגמל שכולל פרויקט שנועד לתת מענה לסובלים מתחלואה כפולה – גם מהתמכרות לסמים וגם ממחלת נפש.

מרבית המדריכים במעון הינם מכורים לשעבר, בעלי הכשרה ואישורים להדרכת מטופלים בתהליכי גמילה. במטופלים במעון בית חם מטפל צוות רפואי ומקצועי הכולל רופא פסיכיאטר, פסיכולוג, עובדת סוציאלית, מטפלים רפואיים, מדריך יוגה ופסיכותרפיסטית.

"הריפוי שלי עצמי נובע מתוך זה שאני עוזר לאחרים לצאת מהסמים. אחרי שאתה נמצא עמוק למטה, ואתה חווה על בשרך את הסבל הזה, אתה מפתח סוג של רגישות ושל אכפתיות כלפי אנשים שנמצאים במצב דומה", מסכם אילוז.

לפרטים נוספים אודות בית חם

יעקב אילוז במכון הגמילה בקרית אתא

יעקב אילוז במכון הגמילה בקרית אתא

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל