15 בפברואר 2012

הגנים הבהאים בחיפה – אתר התיירות המבוקש בישראל


כ-7 מיליון איש ביקרו בגנים הבהאים בחיפה מאז שנפתחו לפני כעשר שנים. 900,000 ביקרו בהם רק בשנה האחרונה

מאז נפתחו הגנים הבהאים לציבור הרחב, לפני עשר וחצי שנים, ב – 4 ביוני 2001, ביקרו בהם כ-7 מיליון איש. בשנת 2011 בלבד ביקרו בגנים הבהאים בחיפה 900 אלף איש. נתון זה מעמיד את הגנים הבהאים בחיפה כאתר התיירות המבוקש ביותר במדינת ישראל גם בהשוואה למספר המבקרים במצדה ובקיסריה.

בשנת 2006, ביקרו 440 אלף איש בגנים הבהאים בחיפה. מאז הוכפל מספר המבקרים בגנים כאשר רק בשנה האחרונה עלה מספר המבקרים ב-18% בהשוואה למספרם ב-2010, שעמד על 760 אלף מבקרים.

במהלך העשור האחרון השתתפו למעלה מ- 1.2 מיליון איש בכ- 28,000 סיורים מודרכים בגנים הבהאים בחיפה. הביקור בגנים הבהאים וההשתתפות בסיורים המודרכים הם ללא צורך בתיאום מראש וללא תשלום.

ראש העיר יונה יהב: " המקדש הבהאי והגנים הסובבים אותו הוכרזו על ידי אונסקו כאתר מורשת עולמי וזכו במקום הראשון בתחרות "שבעת פלאי ישראל" של משרד התיירות. לגנים הבהאים תרומה משמעותית מוספת לכלכת העיר והתיירים הרבים המבקרים באתר נהדר זה מסייעים לשיפור האקלים העסקי.

התיירות בחיפה בפרט והעיר חיפה בכלל נהנים מאוד ממספרם הרב של התיירים המבקרים בגנים הבהאים. לאחרונה נבחרה העיר חיפה להשתתף בתחרות בינלאומית של 'שבעת ערי הפלא של העולם'. בתחרות משתתפות ערים מכל העולם והציבור נקרא לבחור את שבעת הערים המועדפות עליו. ניתן לבחור עיר אחת מכל מדינה. לשלב הבא והסופי של התחרות יעלו רק הערים שקיבלו את מספר ההקלקות הרב ביותר. לכניסה והשתתפות בתחרות 'שבעת ערי הפלא של העולם': http://cities.new7wonders.com/form/nominate/en.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל