28 במאי 2013

דקר למוות את אימו, פצע חברתו ו-2 עוברי אורח


רועי אוחנה מקרית מוצקין, בן 25 ללא עבר פלילי, חשוד כי דקר את אמו – בתיה אוחנה – בביתה בקרית אתא וחברתו ופצע אותן בפלג גופן העליון * האם נפטרה בבית החולים רמב"ם * כשנמלט מהמקום, התנגש ברכב אחר ודקר שני בני אדם נוספים * בית המשפט האריך את מעצרו ב-8 ימים * המשפחה ביקשה להתיר לו להגיע להלוויה, אך השופט סירב
מאת: מערכת קריות באינטרנט

החשוד רועי אוחנה וחברתו שני יגודניק

החשוד רועי אוחנה וחברתו שני יגודניק

חשד לרצח: צעיר בן 25, רועי אוחנה, חשוד כי דקר אתמול בשעות הצהריים (שני) את אימו, בת 59, וחברתו, שני יגודניק בת 26, ברחוב אביגדור עשת בקרית אתא. הנדקרות נפצעו באורח קשה בפלג גופן העליון. צוותי מגן דוד אדום טיפלו בשתיים בזירה ופינו אותן לבית החולים רמב"ם בחיפה, שם נפטרה האם מפצעיה. נסיבות הארוע נחקרות על ידי משטרת זבולון. הדוקר, תושב קרית מוצקין, נמלט תחילה מהמקום ברכב.

אחיה של חברתו שני יגודניק, יניב, סיפר ל-ynet כי השניים הכירו לפני כמה חודשים. "בבוקר הם הלכו יחד לראיון עבודה בחברת שמירה", סיפר האח, שאמר כי השניים עלו לדירת אמו ברחוב אביגדור עשת בקריית אתא, ונכנסו לחדרו. "הוא דקר אותה בלב, בידיים וברגליים. אמא שלו שמעה את הצעקות, נכנסה לחדר ואז הוא דקר גם אותה". לדברי האח, לא היה ידוע לו על בעיות או קשיים שהתגלעו ביניהם: "הכול היה בסדר. עכשיו פתאום מתחילים לצוץ סיפורים שהוא לא היה נורמלי".

במנוסתו, התנגש החשוד ברכב אחר ודקר את הנהג – אברהם זבטני בן ה-46 – שיצא לבדוק מה קרה. לאחר מכן נמלט רגלית מהמקום ודקר עובר אורח נוסף שנתקל בו – אחמד חילף בן 56. זהותו של החשוד היתה ידועה לשוטרים והוא נתפס לאחר מצוד שהתנהל אחריו בסיוע מסוק משטרתי.

נהג הרכב שנדקר על ידי החשוד בזמן שנמלט מהמשטרה סיפר: "ישבתי עם הבן שלי ברכב ברמזור וחיכינו לירוק, פתאום נכנס בי מישהו מאחור. יצאתי לבדוק מה קרה, הוא יצא עם סכין, דקר אותי והתחיל לברוח ברגל. הוא השאיר את הרכב שלו בכביש כנראה כי הרכב שלי חסם אותו".

אחינועם גרינברג, פראמדיקית מד"א שהגיעה ראשונה לזירת האירוע, סיפרה ל'קריות באינטרנט': "כשהגענו לזירה מצאנו את שתי הנשים מתבוססות בדמן ושהן דקורות באופן קשה מאוד בפלג גופן העליון. טיפלנו בהן ופינינו אותן לבית החולים רמב"ם לקבלת טיפול רפואי".

החשוד, ללא עבר פלילי, נלקח לחקירה בתחנת משטרת זבולון ונסיבות האירוע נבדקות. גורם במשטרה אמר כי החשוד "נתקף באי שפיות זמנית" וכי בתחילה הכחיש כי הוא זה שדקר את הפצועים.

החשוד רועי אוחנה מסתתר מהמשטרה בשטח פתוח בקרית אתא, דקות לפני שנתפס

החשוד רועי אוחנה מסתתר מהמשטרה בשטח פתוח בקרית אתא, דקות לפני שנתפס

בחקירה הראשונית של המשטרה התברר כי מספר שעות לפני האירוע הקשה, השיב החשוד את אמו מבית החולים שם טופלה בעקבות מחלה קשה. מכריו סיפרו כי החשוד "טיפל באמו במסירות גדולה בתקופת מחלתה וייתכן כי ניסה לגאול אותה מייסוריה". במשטרה לא פוסלים אפשרות זו.

עורכת דינו של החשוד, ראניה סרוג'י מהסנגוריה הציבורית, נפגשה עמו אמש לאחר חקירתו. "מדובר בחשוד שהתקשורת עמו בשלב זה מוגבלת", אמרה לאחר הפגישה בשיחה עם וואלה! חדשות. "על פניו, יש צורך – ואף חובה – לשלוח אותו להסתכלות פסיכיאטרית". היא דחתה את הדיווחים לפיהם החשוד ביקש לגאול את אמו שהייתה חולה מייסוריה: "הוא לא אמר על כך דבר".

בשעות הערב המאוחרות אמש הובא החשוד לבדיקה פסיכיאטרית בבית החולים רמב"ם בחיפה, , ממנה עלה צורך בבדיקות נוספות כדי לבחון את מידת כשירותו לעמוד לדין. החשוד נמצא במעצר, והוא הובא למקום כשהוא אזוק ומלווה בשוטרים.

בית המשפט האריך את מעצרו ב-8 ימים. המשפחה ביקשה להתיר לו להגיע להלוויה, אך השופט סירב.

זירת האירוע היום בקרית אתא (צילום: אלמוג דהן)

זירת האירוע היום בקרית אתא (צילום: אלמוג דהן)

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל