7 ביוני 2013

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

כנגד כל הסיכויים: תכירו את יניב אבירן, חולה ניוון שרירים, שסיים לימודים ובנה קריירה


כבר בילדותו הבין יניב אבירן, כי את ניוון השרירים בו הוא חולה, ניתן לנצח בעזרת החלטות פשוטות ורצון חזק * יניב: "פעם אחר פעם היו אומרים לי שאני לא יכול, שאין אפשרות, שאין סיכוי. אמרתי 'אוקיי, סבבה' והמשכתי לנסות. תמיד תמיד, גיליתי שהם טעו. היום אני עובד כקופירייטר עצמאי, כותב תסריטים, פרסומות, נוסע לטייל עם חברים בחו"ל, יוצא, מבלה. פשוט חי את החיים. ככל שהגוף שלי נחלש המוטיבציה שלי מתחזקת" * ב-11.6.2013 הוא יספר את סיפור הנצחון שלו בהרצאה בבית נגלר בקרית חיים * כך ניתן לנצח ולחוות אושר למרות כל הקשיים
מורן גרינברג

סיפור חיים מעורר השראה. יניב אבירן

סיפור חיים מעורר השראה. יניב אבירן

יניב אבירן, 25, תושב קרית אתא, חולה בניוון שרירים מתקדם מסוג SMA-II. למרות המחלה הקשה, המחלישה את שרירי גופו באופן קבוע, יניב מעיד על עצמו שהוא לא נותן למגבלה לעצור אותו בשום תחום בחייו, ופעם אחר פעם, הוא מצליח להגשים את שאיפותיו. יניב נולד לשני הורים, אשר השילוב הגנטי הייחודי ביניהם יצר את הגן הפגום. כבר מרגע גילוי המחלה, החליטו הוריו של יניב לגדל אותו בבית, ככל ילד רגיל.

נלחם במשרד החינוך

"הניצחון הראשון המשמעותי שלי התרחש כבר בילדות", מספר יניב, "לאחר ששמו אותי במסגרת חינוך מיוחד, כנהוג באותה תקופה, הבנתי שאני נמצא במסגרת שאינה מתאימה לי, ונלחמתי במערכת סבוכה ומקובעת כמו משרד החינוך, על מנת לעבור לחינוך הרגיל וללמוד כמו כל ילד בגילי". יניב החל להשתלב בחינוך הרגיל בגיל 13, כאשר חסרות לו 7 שנות לימוד בהן לא למד דבר, מלבד מה שלמד בבית, בכוחות עצמו. למרות נקודת הפתיחה הרחוקה משאר התלמידים, יניב סיים את לימודיו בהצטיינות יתרה, כאשר הצליח להדביק פערי לימוד עצומים.

מעבר להצלחה המסחררת בלימודים, יניב הפתיע את כל המתנגדים למעבר שלו, בכך שיצר לעצמו סביבת חברים גדולה ואמיתית. במהלך לימודי התיכון, הקים, יחד עם שניים מחבריו ללימודים, חברה לאחסון אתרים באינטרנט. השלושה מכרו את החברה לקראת מבחני הבגרות. הישג נוסף לו הגיע יניב בתיכון הוא שעל אף המורכבות הקשה של מוגבלותו, יצא יחד עם חבריו הטובים לטיול השנתי באילת. השילוב המוצלח של יניב במערכת החינוך הרגיל, יצר תקדים אשר פתח את הדלת לתלמידים רבים עם מוגבלות, ששולבו בעקבות הסיפור יוצא הדופן של יניב.

כיום, יניב הוא קופירייטר עצמאי, אשר עובד עם מגוון רחב של לקוחות. טרם לימודיו, ביקש להתקבל ללמוד קופירייטינג באחד המוסדות המוכרים בארץ, ואף עבר בהצלחה את כל מבחני הכניסה, אך לדבריו נאמר לו על ידי אנשים בכירים בתעשיית הפרסום שהוא לא ימצא את מקומו בענף עקב נכותו הקשה. יניב סיים בהצטיינות את לימודי הקופירייטינג במכללת "תילתן" שבחיפה, ואף שודרה על הנושא כתבה במסגרת החדשות המקומיות בטלוויזיה (מצורפת, מ.ג.).

פאבים ומועדונים

"אורח החיים שלי הוא של ככל אדם נורמטיבי, ואני מתנגד לכל הכללה וסטיגמה שמתלוות למפגש הראשוני עמי", אומר יניב, שנוהג לצאות ולבלות בפאבים ומועדונים, בשנה שעברה טס לברצלונה כדי להגשים חלום ולראות משחק בקמפ נואו, ולאחרונה אף טייל עם חבריו הטובים בברלין. ליניב קבוצת חברים קרובה מאוד, נטולת רחמים וחסד, ויחד הם לא מאפשרים לשום מכשול פיזי להפריע להם למצות את הנאות החיים עד תום.

ההצלחה הגדולה אליה הגיע יניב, על אף מוגבלותו, הביאה אותו למסקנה כי עליו ללמד אחרים כיצד הם יכולים להגשים את ייעודם ולחיות חיים מלאי סיפוק. במקביל ללימודי אימון אישי, יניב החל להעביר הרצאות מעוררות השראה בכל רחבי הארץ. יניב הופיע בבתי ספר, אוניברסיטאות, חברות מסחריות, ארגונים, עמותות ואף בצה"ל. כישרון הכתיבה של יניב וחכמת החיים המיוחדת שלו, הובילו אותו לכתוב טור קבוע ב-Ynet. טור 1, טור 2. התגובות הרבות לטורים הביאו לראיונות אצל יוסי סיאס וברדיו "כל השלום".

לאחר כ-4 שנים בהן הוזמן יניב להרצות במוסדות שונים, החליט לפתוח את הרצאתו לקהל הרחב. ההרצאה המיוחדת תתקיים ב-11.6.13 בבית נגלר – קרית חיים.

יניב אבירן מזמין אתכם להרצאה שלו:

סרטון מתוך הרצאה שקיים בבית ציוני אמריקה בת"א:

לפרטים נוספים ורכישת כרטיסים: http://hakolefshari.co.il/events
הבלוג של יניב – "מגב…מה?": http://yanivaviran.co.il
עמוד הפייסבוק של ההרצאה: https://www.facebook.com/hakolefshari

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל